Házenkářky Poruby byly v Michalovcích blízko senzace

4.1.2014, 19:38

Nečekaně hodně blízko bodového zisku byly v sobotním interligovém utkání házenkářky DHC Sokol Poruba, které ale nakonec nedotáhly do úspěšného konce slibně rozehraný zápas v Michalovcích.
Ostravské házenkářky vyhrály první poločas rozdílem čtyř branek a ve velmi dobrém výkonu pokračovaly i po pauze. Favorizované Michalovce zápas otočily mezi 40. až 50. minutou, kdy se jim podařilo srovnat na 25:25. Poruba pak prohrávala i dva góly, ale dvě minuty před koncem se podařilo po brance Adámkové snížit na 27:26, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.

Kouč Poruby Ján Beňadik hodnotil zápas takto: "Dneska prohrál lepší celek a to říkám naprosto vážně. Zase se potvrdilo, že v Michalovcích se prostě body nezískávají. Z naší strany byl výkon diametrálně odlišný od toho, jaký jsme předvedli ve finále Českého poháru s Mostem. Byl kvalitní a rozhodně na něm můžeme stavět. I když bych chtěl pochválit celý tým za bojovnost, nasazení, rád bych vyzdvihl i individuální výkony. A to třeba u Petry Adámkové, která podala jasně nejlepší výkon v sezoně. To samá platí u Minarčíkové. Hodně mě mrzí brzké vyloučení (12. minuta) Bělohoubkové po zákroku, za který se dávají běžně dvě minuty. Faul to z její strany byl, ale rozhodně v něm nebyl úmysl. Adéla hrála výborně a dala do té doby tři branky. Věřím, že holky dneska jasně viděly, jakým směrem se naše výkony musejí ubírat. Stále máme na čem pracovat, ale jdeme správným směrem, což se v tomto zápase jasně potvrdilo. I přes porážku jsem na tým právem hrdý."

Iuventa Michalovce - DHC Sokol Poruba 28:27 (12:16). Branky Poruby: Hrbková 7/2, Minarčíková 6, Rechtorisová 4, Poznarová 3, Bělohoubková 3, Uhráková 2, Adámková 2.