Aktuality A-tým

Dobrá práce! Poruba postoupila do semifinále Českého poháru

16.10.2013, 19:41

Házenkářky DHC Sokol Poruba odčinily nedělní interligový nezdar na palubovce pražské Slavie, když ve středu vyhrály v čtvrfinále Českého poháru nad Veselím vysoko 37:22.

Trenér Poruby Ján Beňadik hodnotil zápas takto: Z výhry a postupu máme radost, ale bereme vše s pokorou. Pro náš mladý celek je důležité, že dokázal na poslední zápas zareagovat a vrátit se ke hře, kterou jsme produkovali v minulých zápasech. To je pro další průběh sezony hodně důležité. Veselí jsme porazili podruhé během několika dvou týdnů, což se taky počítá. Jsem rád ale hlavně za to, že jsem mohl konečně do nasadit všechny hráčky - tedy i dvě zkušené opory Lucii Uhrákovou a Pavlu Poznarovou. A na naší hře to bylo od první minuty znát. Hned se ukázalo, že s nimi je náš celek podstatně silnější. Zápas jsme rozhodli vlastně už v prvním poločase, kdy jsme si vybudovali sedmibrankový náskok. Odpor Veselí jsme pak zlomili hned po přestávce, kdy jsme udělali během šesti minut šňůru pěti branek a vedli jsme 23:11. V zápase jsme prostřídaly všechny hráčky, které vcelku rovnoměrně odehrály deset až patnáct minut. Ukázali jsme, že náš tým má kvalitu i srdce. Až se do hry zabuduje i Leona Šviráková, tak naše síla ještě o další stupínek zase vzroste."

Čtvrtfinále Českého poháru: Veselí nad Moravou - DHC Sokol Poruba 22:37 (11:18). Branky: Chrenková 11, Fleková 3 - Hrbková 11, Adámková 6, Revajová 4, Minarčíková 4, Poznarová 3, Tomašechová 2, Bělohoubková 2, Rechtorisová 2, Chovancová 1, Lešková 1, Uhráková 1.