Oslabená Poruba byla na Slavii bez šance

13.10.2013, 18:32

Třetí porážku v sezoně utrpěly házenkářky DHC Sokol Poruba, které v neděli prohrály na palubovce pražské Slavie 21:32 (9:17).

Ostravský celek nastoupil bez dua zkušených hráček Pavla Poznarová a Lucie Uhráková, což se ukázalo jako klíčové. Mladý porubský celek zaostal za soupeřem hlavně v prvním poločase, kdy vstřelil jen devět branek. Slavia měla zápas pod kontrolou a žádný obrat nepřipustila.

Kouč Poruby Ján Beňadik byl po zápase hodně smutný. „Vstup do utkání jsme přitom neměli špatný. Vycházeli jsme z dobré obrany. První gól jsme dali až v jedenácté minutě. Mrzí mě, že jsme hodně gólů v úvodu dostali z rychlých protiútoků po našich zbytečných chybách. My jsme jich udělali v zápase snad třicet, což je hrozné číslo. A jasně ukazuje, že dneska bychom prohráli s každým týmem v soutěži. Více než proti Slavii jsme tak bojovali sami ze sebou. Dobré výkony podala gólmanka Markéta Doláková a na křídle Alžbeta Rechtorisová. Jinak byly výkony holek hodně nevyrovnané. Na druhé straně holky se celý zápas snažily do utkání dostat, ale bohužel se nám to nedařilo. Několikrát jsme se nadechli k lepšímu výkonu, ale další technické chyby nás zase srazily zpátky na zem."

DHC Slavia Praha - DHC Sokol Poruba 34:21 (17:9). Branky: Jačková 7, Kutlvašrová 7, Keclíková 5, Jonášová 5 - Rechtorisová 6, Hrbková 5/2, Minarčíková 5, Mýlková 3, Tomašechová 1, Adámková 1.