Fantazie! Poruba díky skvělému závěru porazila Veselí

28.9.2013, 15:40

Házenkářky DHC Sokol Poruba to dokázaly a vezou dva nesmírně cenné body z Hodonína, kde vyhrály v utkání 4. kola Interligy s Veselím nad Moravou 23:22 (12:11). Ještě deset minut před koncem přitom prohrávaly o pět branek (16:21), ale nakonec se radovaly z výhry. Třemi góly v závěru se o tom postarala Minarčíková.

Ostravským házenkářkám vyšel vstup do utkání, když se dostaly do slibného pětibrankového vedení 10:5. Veselí pak zlepšilo obranu i koncovku a dokázalo do poločasu stáhnout náskok na rozdíl branky.

Ve druhém poločase se obrazy hry změnil a Veselí v utkání dominovalo. Dramatický duel plný zvratů gradoval v závěru, kdy Veselí deset minut před koncem vedlo rozdílem pěti gólů. V tu chvíli se zdálo, že je rozhodnuto. Poruba ale zabrala a hlavně díky třem brankám Minarčíkové v samotném závěru si došla pro nesmírně cennou výhru.

Jak viděl zápas kouč Poruby Ján Beňadik:
Vyšel nám vstup do utkání, ale Veselí dokázalo do poločasu náš slibný náskok smazat. Ve druhém poločase nás postihl herní výpadek, kdy jsme prohráli jednu pasáž 0:7. V té chvíli se zdálo, že zápas nezvládneme. Holky ale neskutečně zabraly a díky dobré obraně dokázaly skóre strhnout na svou stranu. V závěru utkání jsme domácímu celku ten výpadek vrátili, protože i my jsme udělali šňůru šesti gólu v řadě. Jsem šťastný za celý tým, že se nám podařilo koncovku zvládnout.

Holky si výhru užily a podle mého názoru si ji i zasloužily. Po těch dvou nevydařených koncovkách v Mostu a Partizánském je super, že jsme zápas dovedli do úspěšného konce. Bylo vidět, že náš mladý celek se z těchto porážek poučil a získané zkušenosti právě proti Veselí prodal. Ani za nepříznivého stavu to nevzdal a hlavně věřil, že utkání zvládne. Za to byl odměněn. Za koncovku musím pochválit nejen gólmanku Vavříkovou, ale také Minarčíkovou a Uhrákovou. Ale jinak to byla výhra kolektivu a absolutorium zaslouží celý tým. Moc si téhle výhry ceníme a vážíme. Pro náš mladý celek to je další fáze Interligy velká psychická vzpruha."

Veselí nad Moravou - DHC Sokol Poruba 22:23 (11:12).