Škoda. Házenkářky Poruby vstoupily do sezony porážkou

31.8.2013, 20:09

Házenkářky DHC Sokol Poruba vstoupily do nového ročníku mezinárodní Interligy porážkou na palubovce Partizánského, kde svěřenkyně trenéra Jána Benňadika v sobotu prohrály 22:24 (9:13).

Ostravské hráčky postrádaly několik hráček kádru v čele s reprezentantkou Pavlou Poznarovou, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. Poruba v poločase prohrávala o čtyři góly. I když druhý poločas byl ze strany hostujicího celku lepší, na bodový zisk to nestačilo.

Nejlepší střelkyní utkání se stala Michaela Hrbková s osmi přesnými zásahy a potvrdila tak skvělou formu z letní přípravy.

Jak viděl duel kouč Poruby Ján Beňadik: „Z porážky jsme samozřejmě zklamaní a smutní. V úvodu utkání jsme se vcelku drželi a domácí celek nám nijak výrazně neodskočil. Bohužel jsme zahazovali jednu šanci za druhou a to hlavně z prostoru pivotek a křídel. I když jsme o přestávce prohrávali o čtyři góly, tak holky cítily, že na zvrat rozhodně mají. To se taky po přestávce potvrdilo, kdy jsme i díky změně způsobu obrany dokázali hned stáhnout stav na 12:13. Pak se nám dokonce podařilo jít do vedení, kdy jsme vedli 20:18. Škoda, že se nám náskok nepodařilo udržet. Závěr byl hodně dramatický, kdy holky měly několik možností na vyrovnání, ale možnosti neproměnily. Poslední branku vstřelilo Partizánské až dvě vteřiny před koncem. Spokojeni můžeme být s obrannou činností, zlepšit musíme proměňování šancí, kdy jsme nepřekročili ani hranici padesáti procent. Lepší procentuální úspěšnost očekáváme také od brankářek. Máme v tréninku určitě na čem pracovat"

Slavia Partizánské - DHC Sokol Poruba 24:22 (13:9). Branky: Michnová 7/1, Blažeková 5, Bettaková 5, Hodošková 3, Kertezsova 2, Vargová 2, Košíková 2, Konigová 1 - Hrbková 8, Uhráková 3, Minarčíková 3, Šteffanová 3, Mýlková 2, Adámková 2, Rechtorisová 1.
Vyloučení: 2:3, Sedmičky: 2/2:2/2.