Poruba se rozloučila s Interligou výhrou nad Sencem

6.4.2013, 20:45

Házenkářky DHC Sokol Poruba ve svém posledním utkání v letošním ročníku mezinárodní Interligy zdolaly v sobotu v domácím prostředí slovenský celek Sence 39:30 (19:14). Do nadstavby, kde se bude bojovat o český titul, tak jdou s šestatřiceti body.

Poslední kolo WHIL patřilo na domácí palubovce Porubě, která bez větších problémů přehrála ŠKP Piccard Senec o devět branek. Domácí házenkářky si celý zápas držely dostatečný náskok, a proto mohl kouč Ján Beňadík protočit prakticky kompletní sestavu domácích.

Vyrovnaný byl v dnešním zápase jen úvod střetnutí. Senec se držel v naději na bodový zisk jen do poločasu, ale pak už zkušenější hráčky Poruby nedaly svým soupeřkám šanci. V utkání se vedlo nejlépe Michaele Hrbkové, jenž má v posledních zápasech vynikající formu. Piccardu nasázela hned dvanáct gólů a nejvíce se zasloužila o pojištění třetího místa v interligové tabulce.

V táboře soupeřek velela ofenzivě Katarina Dubajová, jenž se prosadila sedmkrát z toho šest gólů dala v první půli. Poruba může po posledním šestadvacátém kole slavit zisk bronzových medailí, loni se DHC umístilo jen bod za třetí pozicí. Senec nakonec spadl po porubské porážce na osmé místo tabulky WHIL

Ohlasy trenérů po utkání:

Dáša Skřípová (Senec): „V první řadě gratuluji soupeři k vítězství. Myslím si, že první poločas nám docela vycházel ať v obraně tak i v útoku. Ve druhém poločase nám uteklo prvních sedm minut, kde jsme dostaly rychlých sedm branek. Tam se to asi rozhodlo a bylo po zápase. I když pak nastalo zlepšení v útoku, tak v obraně to nebylo dobré. Nevycházely nám věci, které jsme chtěly, a to rozhodlo."

Ján Beňadík (Poruba): „Jsem rád, že jsme zvítězili. Zlepšili jsme především obranu na začátku druhého poločasu. Řekli jsme si nějaké věci v šatně, jak řešit určité situace a těší mě, že obranné věci se zlepšily. Díky tomuto jsme se ve druhém poločase dostali do několika protiútoků, utekli soupeřkám a vybudovali si potřebný náskok a utrhli se. Celkově jsem rád, že jsme odskočili na vysoké vedení co nejdříve, aby z toho nevzniklo nějaké trápení z naší strany. My jsme dva body nutně potřebovali do tabulky, Senec to dnes mohl brát jako přípravu na play off. Na jedné straně jsem rád, abychom utkání nepodcenili. Ale na druhé straně jsme mohli hrát více uvolněněji a přistoupili k utkání zodpovědně."

Jak byste zhodnotil třetí místo v Interlize? Jedná se o úspěch či neúspěch?

Asi každá medaile se počítá. Minulou sezonu jsme byli o bod za třetím místem, v tomto ročníku se nám povedlo v tabulce získat snad ještě o tři bodíky více. Ale na druhé straně nic navíc jsme neuhráli. Prakticky jsme hráli jen to co jsme měli, doma jsme prohráli jen jednou s Mostem. Myslím si, že jednou za dvě sezony se to dá zkousnout, navíc když tomu nahrály shody okolností. Měli jsme dost hráček zraněných a ještě na poslední chvíli dvě vypadly. Když ale venku prohrajete tři zápasy o gól nebo o dva a nejste schopni to utrhnout, tak vám to pak chybí. Most toho schopný byl a v tom se ukázal rozdíl.

V nadstavbě se ještě pokusíte potrápit Most na prvním místě nebo se budete soustředit na hájení druhého místa?

Tam je to jednoduché. Pokud doma první zápas porazíme Veselí, druhý zápas hrajeme v Mostě a tam se rozhodne. Pokud v Mostě uspějeme, bude to ještě otevřené. Pokud prohrajeme, pak to už bude jen vyloženě o druhém místě, abychom si jej uhájili. Nyní bychom měli mít na Veselí dva body náskok a na Slavii čtyři. Pokud doma porazíme Veselí a stlačíme je na čtyři body, tak bychom měli mít určitou jistotu.

DHC Sokol Poruba - ŠKP Piccard Senec 39:30 (19:14). Branky: Hrbková 12, Chrenková 7, Poznarová 5, Adámková a Mičiníková 4, Lešková a Osinová 2, Uhráková a Selucká 1 - Dubajová 7, Polláková 5, Vasilenková a Weibelová 4, Bačíková 3, Štefíková a Štetáková 2, Poórová, Gáliková, Tučnovičová 1. Trestné hody: 3/3 - 4/2. Vyloučení: 1:2. Rozhodčí: Adam Kondělka, David Kondělka. 123 diváků

Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Bártová - Tóthová, Lešková, Chrenková, Poznarová, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Osinová, Révajová, Uhráková, Mičiníková, Selucká, Mýlková. Trenér: Ján Beňadík.

Senec: Ladicsová, Sedláčková - Bačíková, Neštická, Poórová, Gáliková, Weibelová, Kodajová, Tučnovičová, Štefíková, Dubajová, Štetáková, Vasilenková, Polláková. Trenér: Peter Olšavský.