Házenkářky Poruby prohrály na půdě Iuventy Michalovce

9.3.2013, 21:00

V ostře sledovaném utkání doslova o druhé místo interligové tabulky byla úspěšnější domácí Iuventa Michalovce jenž porazila Porubu o sedm branek. Přesto Poruba v polovině utkání srovnala stav zápasu a byla slovenskému celku velmi vyrovnaným soupeřem.

V Chemkostav Aréně začaly lépe domácí hráčky, které si vybudovaly náskok. První zásah Sokola měla až v páté minutě na svědomí Michaela Hrbková. Michalovce si vybudovaly náskok sedmi branek, ovšem do konce prvního poločasu tento náskok promrhaly. Do kabin šly oba týmy za jednobrankového vedení svěřenkyň trenéra Packy.

Do druhého dějství vstoupila opět lépe Poruba a dokázala srovnat stav zápasu. Poté ovšem hráčky Iuventy zabraly a během deseti minut si opět vypracovaly šestibrankový náskok, na který Ostravanky již nestačily zareagovat.

Pozápasové ohlasy trenéra Poruby Jána Beňadíka:

Stejně jako my jsme byli favority doma, tak i Michalovce dnes potvrdily pozici favoritek. Řekli jsme si, že dnes můžeme jen získat a budeme hrát svou hru. Domácí v zápase vedly už o sedm nebo osm branek, ale to pořád nic neřešilo. O tolik gólů jsme tady loni prohrávali, stejně tak soupeřky dotáhly takovouto ztrátu u nás. Takže to, že jsme ve druhém poločas stihli dorovnat stav není nic zvláštního v našich duelech.

Od začátku jsme se nemohli dostat do tempa, hrály jim dobře spojky a u nás v obraně ani brance to nebylo nic moc. Pak jsme změnili styl obrany, začali získávat míče a hráli opravdu super. Vždyť jsme dokázali dotáhnout velkou brankovou ztrátu. Hodně nám pomohla Míša Hrbková, jenž na pozici spojky byla velkou oporou.

Ve druhém poločase se zápas lámal ve chvíli, kde jsme nedali dvě nebo tři vyložené šance a pak v našich dvou přesilovkách dokonce inkasovali. Tam se to lámalo a v oné desetiminutovce jsme prohráli snad jedna sedm nebo jedna osm.

V zápase ovšem naleznu i světlé momenty. Jak už jsem uvedl, Michaela Hrbková zahrála na pozici spojky super, ovšem je cítit, že nám asi hodně chybí Pavla Poznarová. Momentálně to navíc příliš nejde ani Bebe Tóthové. Takže ostatní hráčky musejí hrát i za ně. Házenkářky Michalovců jsou somatotypicky velké a to nám v tomto složení dělá především v obraně velké problémy. Hodně jsme se na srovnání nadřeli, ale k bodům to nakonec nevedlo.

HK Iuventa Michalovce – DHC Sokol Poruba 35:28 (18:17)

Branky: Vinyuková 10, Trehubová 8, Horňáková a Snipová po 5, Szollosiová a Tobiašová po 3, Geričová 1 – Hrbková a Chrenková po 8, Adámková 3, Tóthová, Selucká a Uhráková po 2, Rechtorisová, Révajová a Mičiníková po 1. Trestné hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 5:2. Rozhodčí: Jozef Gedeon, Ivan Vydra. 1200 diváků

Iuventa Michalovce: Černá, Medveďová, Gubiková - Gerič, Piskayová, Szöllösiová, Kovaličková, Rebičová, Hollá, Habánková, Horňaková, Tobiašová, Snopova, Viňjukova, Trehubova. Tréner: Ján Packa.