Poruba bez větších potíží porazila Zlín o patnáct branek

15.2.2013, 20:01

Vcelku jednoznačný průběh zápasu 19.kola Interligy házenkářek měl duel mezi Porubou a Zlínem. Ostravský celek se v tabulce odpoutal od Partizánského a stíhá čelo, kde je momentálně Most s Michalovcemi.

Do zápasu vstoupila lépe Poruba, jenž postupně navyšovala svůj náskok. Zlín sice ze začátku držel krok s favorizovaným soupeřem, jenže loňský mistr ukázal svou sílu. Kvalitními zákroky opět zastavovala útoky soupeřek jistá Lenka Roháčková a v táboře Sokola to poměrně slušně střílelo Alžbetě Tóthové, jenž jen za první půli zaznamenala šest přesných zásahů. Hra měla spád, hrálo se prakticky bez přerušení a do kabin naložilo DHC svým soupeřkám jednadvacet gólů.

Také druhá polovina utkání obraz hry příliš nezměnila. Do branky domácích se postavila Markéta Doláková a chytala opravdu znamenitě. Poruba se tlačila do útoku, i obrana ovšem fungovala na výbornou. V úvodních patnácti minutách druhé půle dostala Doláková ze hry jen dvě branky. Do zápasu se opět dostal prakticky kompletní kádr a góly střílely i hráčky, jenž si během sezony zahrají méně minut.

Domácí házenkářky nakonec zvítězily 35:20, když před koncem lehce polevily a dovolily tak Zlíňankám dosáhnout mety dvaceti branek. Jinak byl výkon Zlína bezzubý a svěřenkyně trenéra Jána Beňadíka se bez problémů dotáhly v tabulce na jediný bod za druhé Michalovce.

Hlasy trenérů po utkání:
Ján Beňadík (DHC Sokol Poruba):
„Já jsem rád, že práce na tréninku se přenesla i do utkání. Výkon má stoupající tendenci. Holky pochopily, že agresivita musí být vyšší a to dnes také předváděly. I když v některých momentech tam nastalo trochu polevení, obrana prostě musí být v některých chvílích ještě nekompromisnější. Musím ovšem pochválit celý tým, každá hráčka si splnila svůj úkol, se kterým do zápasu šla. Ať brankářky, obrana tak také útok, všechny hrály dobře. Možná mě mrzí ve druhém poločase zahození velkého množství šancí. Udělali jsme ale krok dobrým směrem a pokračovat v tom."
Jan Salač (HC Zlín): „Zápas se nám dnes nepovedl a hráli jsme hodně špatně. Domácí hráčky jsme nechali velice jednoduše kombinovat. Ať dohrávaný rychlý útok nebo kombinaci s pivotem. Pokud jsme dali třicet střel a jen sedm branek, tak nevím co jsme chtěli s výsledkem udělat. Nejspíše brankářku vybít nebo jí udělat díru do břicha, nevím. Střely létaly doprostřed brány a takto se jednoduše hrát nedá. Když k tomu připočítám velice špatnou obranu a například v závěru tři stejné přihrávky na pivotku Seluckou, tak to byl opravdu hodně špatný výkon. Já se za takovýto předvedený výkon stydím. Nevím jestli děvčata, ale já ano. Gratuluji soupeři k vítězství."

DHC Sokol Poruba – HC Zlín 35:20 (21:11). Branky: Tóthová 8/1, Mičiníková 6/1, Selucká 5, Chrenková 4/1, Hrbková 4/1, Adámková 3, Rechtorisová 3, Révajová 2 – Brandová 6/2, Sobieská 3, Kamenářová 3, Marčíková Šárka 2, Nudmi 2, Pospíšilová 1, Marčíková Zuzana 1, Slačáková 1, Šviráková 1. Sedmičky: 4/4: 4/2. Vyloučení: 2:3. Diváci: 150.