Poruba překvapení nepřipustila. V Olomouci vyhrála

3.11.2012, 19:09

Sedmou výhru v mezinárodní Interlize vybojovaly v sobotu házenkářky DHC Sokol Poruba, které uspěly na palubovce Olomouce. Svěřenkyně trenéra Jána Beňadika tak mají v tabulce už čtrnáct bodů.

Začátek utkání se sice Ostravankám docela vydařil (10. minuta 2:7), pak ale přišel výpadek a domácí tažené Růžičkovou se dotáhly na rozdíl branky v 15. minutě. O tři minuty později dokonce vyrovnaly na 10:10 a do šaten si Porubanky odnášely jen minimální náskok. Ve 41. minutě už držely otěže utkání hostující házenkářky v rukou a udávaly tempo. Domácí házenkářky si držely od těla alespoň na vzdálenost tří gólů a v závěru uhlídaly pětibrankové vítězství.

Ostravský kouč Ján Beňadik byl po utkání spokojený s výsledkem i předvedeným výkonem. „Dalo by se říct, že jsme měli celý zápas pod kontrolou. Důležité podle očekávání bylo, že jsme zvládli úvod. Olomouc ale podala velmi bojovný výkon a cestu za výhrou nám hodně znepříjemnila. My jsme v každém případě spokojeni, že jsme si do tabulky připsali další dva body," uvedl Ján Beňadik.

Ve středu hostí Poruba ve šlágru Interligy v domácím prostředí Michalovce.

Zora Olomouc - DHC Sokol Poruba 30:35 (17:18). Branky: Růžičková 8/3, Salašová 5, Kubáčková 4, Ždánská 3, Hofírková 3, Uličná 2, Huráňová 1, Gebre Selassie 1, Severová 1, Dostálová 1, Štefanová 1,   - Chrenková 13/5, Uhráková 5, Tóthová 5, Poznarová 4, Hrbková 3, Rechtorisová 3, Selucká 1, Adámková 1.

Sedmimetrové hody: 4/3 - 7/5, vyloučení: 1 - 4, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 250