Brankářka Markéta Doláková proti Ruskám zářila

14.10.2012, 22:56

Heroický výkon podala v nedělním pohárovém souboji s ruskou Astrachaní brankářka Poruby Markéta Doláková. I díky jejím senzačním zákrokům se nakonec ostravský celek radoval z remízy 23:23.

Zápas měl neuvěřitelný průběh. Co jste na něj vůbec říkala?
Je to pravda. Chvíli jsme byly nahoře, potom zase dole. Ale je super, že jsme se dokázaly ve druhém poločase zvednout a zápas dotáhly do remízového konce.

Měly jste z ruského soupeře velký respekt?
My jsme byly na Astrachaň velmi dobře připravené, viděly jsme videozáznamy ze zápasů. Ale pak přišel duel a chvíli to vypadalo, že čekáme, zda soupeř něco výjimečného vymyslí. A ono se nic nedělo. Asi jsme byly samy překvapené z toho, že se s nimi dá normálně hrát. To je pro nás strašně cenná a důležitá zkušenost. Astrachaň je pořád jasný favorit na postup, ale my už víme, že se i s takovým protivníkem dá držet krok.

V poločase jste ale prohrávaly o pět branek. Co jste si říkaly v kabině?
Mluvil hlavně trenér, který měl výhrady k obraně i útoku. Ale hodně jsme se hecovaly, že to ještě nezabalíme a zkusíme s výsledkem něco udělat. Dlouho jsme se právě na tento souboj hodně těšily, tak by bylo špatné nechat soupeři třeba jen jeden míč. S tím jsme do druhého poločasu šly. Bojovat až do konce.

Najednou přišla po pauze neuvěřitelná šňůra šesti branek a rázem jste vedly 17:16.
To bylo fantastické, hodně nám pomoha i skvělá atmosféra, která v hale panovala. Divákům bych za celý tým chtěla moc poděkovat. Nakonec jsme ale ztratily nějaké míče, já pár šancí nechytila, a je z toho remíza. Myslím si, že jsme mohly klidně, ale úplně klidně i vyhrát. V závěru jsme vedly 23:22 a pak i za stavu 23:23 měly minutu na útok. Měly jsme tam nějaké střely, které ale gólem už neskončily. Ale zklamané nejsme.

Před zápasem byste remízu braly asi všemi deseti?
Přesně tak. Vzhledem k průběhu prvního poločasu asi taky. Teďka hned po zápase musím opakovat, že se Astrachaň dala porazit.

V obou poločasech jste vždy do dvacáté minuty hrály excelentně a pak přišel útlum. Čím si to vysvětlujete?
Trošku jsme se asi té výhry zalekly a to v prvním i druhém poločase. Najednou jsme zbytečně ztratily míče, neproměnily šance, což tak silný soupeř umí potrestat. Ale celkově to z naší strany bylo velmi dobré. Nemáme se za co stydět.

Určitě jste se letos střetly s nejsilnějším celkem, který je o třídu výše než soupeři v interlize. Souhlasíte?
To je bez debat. Rusky jsou fyzicky velmi dobře stavěné. My jsme s nimi ale dokázaly odehrát vcelku vyrovnaný zápas, nijak nás vyloženě nepřehrávaly. Nejsou o několik tříd lepší než my. Spíše to bylo o našem výkonu, jak se s jejich hrou vyrovnáme.

Favoritem na postup ale asi zůstává Astrachaň.
Našim cílem bylo, aby v odvetě bylo o co hrát. Prostě jsme tam nechtěly letět jen na výlet. To se nám povedlo a máme z toho velkou radost. Astrachaň je favoritem. A to hlavně proto, že bude hrát doma a bude mít výhodu velké haly, na kterou jsou hráčky zvyklé. Já ale věřím, že se nezalekneme ani bouřlivé atmosféry, která nás tam čeká. Že nás to nabudí a jsme schopny zase překvapit.