Poruba po tuhém boji porazila slovenskou Šaľu 31:28

8.9.2012, 20:17

Zápas plný zvratů nakonec dovedly do vítězného konce házenkářky Poruby. I když v prvním poločase prohrávaly již o sedm branek, vynikajícím nástupem do druhého poločasu zápas otočily a po dramatickém závěru si připisují do tabulky první dva body. Šaľa i přes sympatický výkon v prvním poločase odjíždí z Ostravy s prázdnou.

První poločas rozhodně nevyšel podle představ domácího trenéra Jána Beňadíka a hned od začátku tahal jeho celek za kratší konec provazu. Střelecky se dařilo především Ivaně Trochtové, jenž zaznamenala hned čtyři branky z prvních pěti šaľských. Poruba působila nervózně, jelikož to byl její první zápas ve WHIL. Postupem času se ovšem porubské hráčky rozehrály a do kabin šly v uvozovkách jen se čtyřbrankovou ztrátou.

Domácí kouč své svěřenkyně v kabině pořádně nabudil, protože již po čtyřech minutách druhé půle bylo srovnáno na 15:15. Navíc deset minut před koncem po přesném zásahu Michaely Hrbkové šla Poruba do pětibrankového trháku. Házenkářky ze Slovenska však nechtěly dát svou kůži lacino a ve čtyřiačtyřicáté minutě to byla opět remíza. Pak však zavelela do útoku dnes výborná Pavla Poznarová a DHC si může odškrtnout další vítězný domácí zápas v řadě. Tuto sérii domácí hráčky neustále drží ještě z loňské sezony, Víceúčelová hala Sareza je pro ně nedobytnou tvrzí.

Ján Beňadík (Poruba): „My jsme do zápasu vstoupili velice špatně, nevím čím to bylo. Možná nervozita z prvního zápasu navíc v domácím prostředí. Děvčata ze Šaľy byla po prvním vítězném zápase se Sencem sebevědomé. Naopak náš přístup byl takový ustrašený, pasivní v obraně málo aktivní. Naše brankářky měly za prvních dvacet minut asi jen dva zákroky, z toho pramenilo málo brejků, míč byl pořád na zemi. Ve druhém poločase jsme měli naštěstí sérii gólů, která zápas otočila. Zlepšili jsme pohyb a aktivitu a hned to bylo na výkonu poznat. Pak jsme ovšem deset minut před koncem začali hrát tu špatnou hru z prvního poločasu a přišlo vyrovnání. V podstatě se hrálo až do samého konce, ale zvládli jsme to."

Tomáš Kuťka (Šaľa): „Bylo to utkání velice slušné úrovně a zápas skončil asi podle papírových předpokladů. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním poločase jsme byli jasně lepší, ve druhém to již bylo horší. Dá se říci, že ze své dominance jsme vytěžili minumum. Porubské hráčky naopak vytěžily maximum."

DHC Sokol Poruba - HK Slovan Duslo Šaľa 31:28 (11:15)

Branky: Poznarová 10, Tóthová 5, Hrbková 4, Adámková 4, Rechtorisová 3, Révajová 2, Uhráková 2, Mičiníková 1 - Súkenníková 7, Trochtová 5, Porubská 4, Bérešová 4, Demajová 4, Szarková 3, Tulipánová 1. Rozhodčí: Bečička, Horák. Žluté karty: 5. Poznarová, 5. Adámková - 7. Szarková, 48. Kuťka. Diváci: 220 diváků.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Bártová - Tóthová, Lešková, Poznarová, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Osinová, Révajová, Uhráková, Mičiníková, Selucká. Trenér: Ján Beňadík.

HK Slovan Duslo Šaľa: Grandtnerová, Túrociová - Bíziková, Trochtová, Porubská, Piskeyová, Bérešová, Demajová, Tulipánová, Veselková, Zemáneková, Szarková, Súkenníková, Ďurechová, Rácková. Trenér: Tomáš Kuťka.