Házenkářky DHC Sokol Poruba ve finále neuspěly

11.8.2012, 15:04

Házenkářky DHC Sokol Poruba na prvenství v mezinárodním turnaji v polském Chorzowě nedosáhly. V sobotním finálovém utkání totiž nestačily na domácí celek Ruchu, když prohrály 20:23 (14:14) a obsadily tak druhé místo.

Úřadující český mistr potvrdil své kvality v pátečních dvou zápasech, kdy s přehledem zdolal polské celky z Jelenie Gory i z Olkusze. V prvním utkání zářila především Alžbeta Tóthová, který vstřelila deset branek. Ve druhém duelu turnaje proti Olkuszi byly nejlepšími střelkyněmi ostravského celku Petra Adámková a čerstvá posila z Michalovců Iveta Mičiniková. Obě vstřelily čtyři branky.

Sobotní finále rozhodl domácí Ruch v úvodu druhého poločasu, kdy si vytvořil rozhodující náskok. "Nám se po přestávce osmnáct minut vůbec nepodařilo vstřelit branku," uvedl manažer Poruby Libor Adámek.

Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena porubská házenkářka Alžbeta Tóthová, která ve třech zápasech vstřelila čtrnáct branek.

DHC Sokol Poruba - Jelenia Gora 29:24 (18:10) Branky Poruby: Tóthová 10, Poznarová 6, Uhraková 4, Rechtorisová 3, Adámková 3, Chrenková 2, Mičiniková 1.

DHC Sokol Poruba - SPR Olkusz 25:14 (13:4). Branky Poruby: Adámková 4, Mičiniková 4, Revajová 3, Osinová 2, Mýlková 2, Poznarová 2, Chrenková 2, Lešková 2, Hrbková 2, Tóthová 1, Rechtorisová 1.

Finále:

Ruch Chorzow - DHC Sokol Poruba 23:20 (14:14).

Branky Poruby: Chrenková 6, Uhráková 4, Poznarová 3, Tóthová 3, Rechtorisová 2, Adámková 1, Hrbková 1.