Fantazie! Házenkářky Poruby vyhrály v semifinále i podruhé

29.4.2012, 20:59

Házenkářky DHC Sokol Poruba překvapení nepřipustily a vyhrály i druhé semifinále play off s Pískem 37:26 (19:15). Od vysněného postupu do finále je tak dělí jedno vítězství. To mohou vybojovat už v sobotu v Písku.

Začátek nedělního utkání nevypadal z pohledu domácích ideálně. Písek na Porubu vlétl a za chvíli vedl o tři branky. Ostravský tým dotahoval, ale o krůček popředu byl Písek. Skóre se poprvé otočilo až v závěru třinácté minuty, kdy Poruba poprvé vedla, konkrétně 10:9. Tento náskok začal postupně narůstat a domácí Sokol potvrzoval roli favorita. Po půlhodině hry vedla Poruba nad Pískem 19:15.
Druhý poločas pokračoval tak, jak první skončil. Do branky Písku padala jedna přesná trefa za druhou a to i díky nejlepší střelkyní utkání, Alžbětě Tóthové, která měla na konci zápasu na kontě jedenáct gólů. Klíčem k úspěchu byl také fakt, že se domácím házenkářkám podařilo úspěšně ubránit klíčovou hráčku Písku, která je mimo jiné oporou české reprezentace, Ivetu Luzumovou. Ta sice vstřelila devět branek, na zvrat to však nestačilo. Sokol Poruba zdolal Sokol Písek 37:26 a je krok od finále play off.

Hlasy trenérů:
Jan Slavík (Písek):
„Poruba vyhrála zaslouženě. Chtěli jsme je potrápit více než v prvním zápase a začátek se nám vydařil. Stav byl vyrovnaný, ale našimi chybami jsme docílili toho, že nám Poruba utekla a skóre dále navyšovala. Do toho stavu 10:10 jsme se ještě drželi. Pak nám odešla obrana, navíc jsme dělali chyby, které zkušený celek Poruby trestal. Nevydrželi jsme hrát ve vysokém tempu celý duel. Ještě se ale nevzdáváme a budeme chtít Porubu v domácím prostředí potrápit."
Jan Beňadík (Sokol Poruba): „Chtěli jsme navázat na včerejšek. Od desáté minuty jsme změnili herní systém, co se ukázalo jako rozhodující moment. První poločas jsme vyhráli a potom za sedmnáct nebo osmnáct minut dostali jen pět gólů. Nástup do druhé půle se vydařil a já jsem jenom rád, že průběh byl takový, jaký byl. Ukázalo se, že máme lepší a širší kádr, protože jsem dal dneska šanci všem hráčkám z lavičky. A soupeře jsme i díky tomu, že jsme měli více sil, přehráli. Určitě budeme chtít postup stvrdit hned v prvním utkání, ale víme, že v Písku je bouřlivé a hodně specifické prostředí. Na druhé straně se tam těšíme a věříme, že to zvládneme."

DHC Sokol Poruba - Sokol Písek 37:26 (19:15)
Branky:
Tóthová 11/1, Chrenková 5, Marčíková 5, Mrózková 4/1, Vítková 4, Hrbková 3/1, Adámková 2, Rechtorisová 2, Osinová 1 - Luzumová 9/3, Stellnerová 6, Dvořáková 3, Krouská 3, Keslerová 2, Vrabcová 1, Lidová 1, Vyhnalová 1. Rozhodčí: Haščík, Oťapka. Sedmimetrové hody: 6/3 - 3/3. Diváci: 150. STAV SÉRIE: 2:0.
Sled branek: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6, 5:6, 5:7, 6:7, 6:8, 8:8, 8:9, 10:9, 10:10, 13:10, 13:11, 16:11, 16:13, 19:13, 19:15, 22:15, 22:16, 23:16, 23:17, 24:17, 24:18, 26:18, 28:19, 28:20, 29:20, 29:21, 31:21, 31:23, 32:23, 32:24, 37:24, 37:26
DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Bártová - Osinová, Mýlková, Lešková, Chrenková, Tóthová, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Marčíková, Mrózková, Révajová, Vítková, Selucká.

Sokol Písek: Skálová, Brožová, Vařečková - Vrabcová, Keslerová, Sozet, Lidová, Vyhnalová, Rusfelová, Luzumová, Janoušková, Veselá, Stellnerová, Dvořáková, Krouská.

Druhé semifinále: Veselí nad Moravou - Zlín 26:19 (13:7) a 21:18 (13:10). Stav série 2:0.