Aktuality A-tým

Házenkářky DHC Sokol Poruba skončily v Interlize čtvrté

14.4.2012, 19:43

Do posledního utkání základní části házenkářské Interligy nastoupily hráčky DHC Sokol Poruba proti poslednímu týmu tabulky Slávii UDHK ŠG Nitra-Sereď. Aby mohla domácí Poruba pomýšlet na bronzovou medaili, musela nutně zvítězit a doufat ve výhru Veselí na půdě slovenské Šal´y. Druhá podmínka se nakonec nesplnila.

Zápas byl vyrovnaný pouze několik prvních minut, kdy měla družstva ještě hodně sil. Poté ovšem otěže zápasu přebraly domácí hráčky, které byly vzhledem k aktuálnímu umístění v tabulce jasným favoritem, což se také nakonec potvrdilo. Gólový rozdíl byl místy až ve výši devíti přesných tref. První poločas skončil výsledkem 20:13. Druhá půle se nesla ve stejném duchu. Prostor na hřišti dostaly všechny porubské hráčky a zachytala si i třetí gólmanka domácích Sabina Bártová. Po exhibičním výkonu vyhrála Poruba nad Nitrou suverénně 39:24. Nejlepší střelkyní Poruby byla Alžběta Tóthová se sedmi góly. Sokol Poruba tak v konečném účtování obsadil čtvrté místo a v semifinále českého play off na něj v prvním kole čeká Sokol Písek.

Hlasy trenérů
Slavomír Varga (Nitra-Sereď):
„Byl to náš poslední zápas v soutěži a chtěli jsme se rozloučit důstojně. Úvod nám vyšel a do desáté minuty jsme drželi krok. Poté soupeř zrychlil a začal se prosazovat. Takový byl i zbytek zápasu. V momentálním stavu jsme navíc nemohli pomýšlet.“
Jan Beňadík (Sokol Poruba): „Zápas jsme brali jako součást přípravy na play off. Chtěli jsme dát prostor všem hráčkám, což se podařilo. Po zranění se vrátila Petra Adámková a myslím si, že některé její momenty ve hře byly velmi dobré. Mrzí nás výsledek zápasu Veselí se Šal´ou, s čímž ale nemůžeme nic dělat.“

DHC Sokol Poruba - Slávia UDHK ŠG Nitra-Sereď 39:24 (20:13).

Branky: Tóthová 7, Chrenková 5, Rechtorisová 4, Marčíková 4, Lešková 3, Hrbková 3, Adámková 3, Mrózková 3, Révajová 3, Osinová 2, Vítková 2 - Šimáková 4, Danišová 3, Kisová 3, Vargová 3, Sýkorová 3, Lenčéšová 2, Königová 2, Ivanová 2.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Bártová - Osinová, Mýlková, Lešková, Chrenková, Tóthová, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Marčíková, Mrózková, Révajová, Vítková. Trenér: Ján Beňadík.

Slávia UDHK ŠG Nitra-Sereď: Bírová, Halásová - Lenčéšová, Matoušková, Danišová, Königová, Ivanová, Kisová, Vargová, Šimáková, Sýkorová. Trenér: Slavomír Varga. Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev