Aktuality A-tým

Poruba vstala z mrtvých. V Michalovcích ale o gól prohrála

11.2.2012, 18:40

Házenkářky DHC Sokol Poruba přímý souboj o třetí místo v Interlize nezvládly, když v sobotu prohrály v Michalovcích o gól 34:35 (11:18). Rozhodující branku vstřelila domácí Wollingerová tři vteřiny před koncem.

Domácí celek měl v prvním poločase zápas pod kontrolou a brzy si vytvořil mírný náskok, který byl až do 20 minuty většinou dvoubrankový. Pak ale Michalovce nasadily ke klíčovému trháku a do šaten se šlo za stavu 18:11.
Porubě přestávka prospěla a na palubovku se vrátil jiný tým, který dokázal během chvilky skóre snížit. V 35. minutě si domácí trenér vzal oddechový čas, protože Michalovce vedly „jen" 19:15.
Porubu vydařená pasáž pořádně nabudila a ve 40 minutě to bylo 23:21. Ostravské hráčky se tak senzačně vrátily do utkání a o bodový zisk bojovaly až do samotného konce.
Porubě se dvacet vteřin před koncem podařilo vyrovnat, ale remízu se jim udržet nepodařilo. Stejně jako na Slavii inkasoval ostravský tým branku pár vteřin před koncem. Rozhodující gól si tři vteřiny před závěrečnou sirénou připsala Wollingerová. Ostravské házenkářky může hodně mrzet, že v samotném závěru utkání neproměnily dvě sedmičky.

Jak viděl utkání asistent trenéra Poruby Ján Lajčák:
"První poločas byl z naší strany velmi špatný a slabá byla obrana i útok, kdy jsme šli do střelby z nepřipravených útoků. Tam se určitě zápas z našeho pohledu zlomil. Domácí jsme pustili do sedmibrankového náskoku, což se nám nesmí stávat.
Do druhého poločasu jsme změnili obranu (2-4), což se nám vyplatilo. Začali jsme získávat míče a pomalu se nám dařilo i stahovat náskok domácích.
V závěru duelu jsme neproměnili dvě sedmičky, což je obrovská škoda. Byly tam ale i další možnosti, kdy jsme mohli vyrovnat, ale trefili třeba tyčku.
Když se nám podařilo v poslední minutě vyrovnat na 34:34, tak už jsme si mysleli, že se k nám konečně přikloní i štěstíčko a odvezeme si bod. Bohužel jsme dostali smolný gól.
Něco podobného se nám stalo i naposledy na Slavii, ale žádnou vědu bych z toho zase nedělal. Šlo spíše o shodu náhod, že nás to potkalo ve dvou utkáních po sobě.
To samozřejmě nemění nic na tom, že koncovky bychom s tak zkušeným týmem měli zvládnout. To je bez debat. Myslím, že tam asi došlo k menší ztrátě koncentrace, za což jsme krutě zaplatili a odjíždíme domů s prázdnou.
Na druhé straně bych chtěl vyzdvihnout náš výkon ve druhém poločase, kdy se i v bouřlivé kulise a na palubovce silného protivníka holky dokázaly holky herně neuvěřitelně zvednout a zabojovat o výsledek. Za to si zaslouží pochvalu. Jak už jsem ale říkal na začátku, v prvním poločase měla naše hra hluchá místa, což asi celkově rozhodlo."

Iuventa Michalovce - DHC Sokol Poruba 35:34 (18:11).
Branky: Trehubovová 9/4, Polláková 7, Geričová 6, Szöllösiová 5, Wollingerová 4, Bachyrievová 3/1, Hollá 1 - Tóthová 10/2, Chrenková 8/2, Vítková 5, Hrbková 3, Rechtorisová 3, Dubajová 2, Selucká 1, Mýlková 1, Marčíková 1.

Sedmičky: 6/5:8/5. Vyloučení: 3:2. Diváci: 1000.

Rozhodčí: Patrik Klimko - Zoran Klus (obaja Prešov)
Iuventa Michalovce: Krebs, Sedláčková - Bachyrievová, Bačíková , Gerič, Szöllösiová, Kovaličková, Polláková, Hollá, Horňáková , Hvostaľová, Wollingerová , Rebičová , Trehubovová . Tréner: Ján Packa.
DHC Sokol Poruba: Doláková, Roháčková - Osinová, Mýlková, Lešková, Chrenková, Tóthová, Hrbková, Dubajová, Rechtorisová, Mrózková, Vítková, Selucká, Marčíková. Tréner: Ján Beňadik.