Aktuality A-tým

Poruba prohrála ve finále Českého poháru s Veselím 24:27

29.12.2011, 19:11

Házenkářky DHC Sokol Poruba prohráli ve finále Českého poháru s Veselím 24:27 (10:19), když jim v Lovosicích nevyšel první poločas.

Český pohár od roku 1993 dosud získaly čtyři kluby. Osmkrát triumfovaly slávistky, třikrát Olomouc, dvakrát Zlín a Veselí. To navázalo na své vítězství z předminulé sezony, loni podlehlo ve finále Slavii.

HK Veselí nad Moravou - DHC Sokol Poruba 27:24 (19:10). Branky: Fleková 9, Nevařilová 4, Rajnohová 3, Drotárová 3, Tomečková 3, Súkeníková 3, Chmelařová 2 - Chrenková 7, Dubajová 7, Tóthová 4, Hrbková 4, Vítková 1, Mýlková 1.

Jak utkání viděl trenér DHC Sokol Poruba Ján Beňadik
„Do stavu 7:6 byl zápas vyrovnaný. Pak ale přišla naše katastrofální pasáž, kdy jsme během dvanácti minut inkasovali dvanáct branek. To asi zápas rozhodlo. My jsme šli do šaten s tím, abychom si vyčistili hlavy a pokusili se hned v úvodu druhé půlky náskok stáhnout. To se nám i podařilo. Konečně jsme proti Veselí začali hrát to, co jsme si řekli. Je ale obrovská škoda, že se nám to ze čtyř poločasů, povedlo až v tom posledním. Ale jasně se ukázalo, že se s Veselím dá hrát. My se v nadsázce zase porazili sami. Hlavní rozdíl mezi oběma celky je v tom, že Veselí chyby prostě nedělá. My jich máme během takových zápasů hodně - a to rozhoduje.