Poruba vyřadila Zlín a zahraje si finále poháru

21.12.2011, 21:48

Ostravské házenkářky si chtěly spravit chuť po minulém nepovedeném utkání ve Veselí na Moravě, kde Sokol Poruba prohrál rozdílem deseti gólů. Poslední měření sil obou středečních protivníků skončilo pro Porubu neslavně, a tak se čekala odveta. Začátek souboje se Zlínem byl velmi vyrovnaný a vedení se přelévalo ze strany na stranu. Dlouho si ani jeden celek nevytvořil větší než jednobrankový náskok, což se začalo měnit až v poslední desetiminutovce úvodního poločasu, kdy domácí Poruba odskočila Zlínu až o čtyři góly a zakončila první třicetiminutovku vedením 18:14. Ve druhém poločase se náskok domácích ještě zvyšoval, a to až do stavu 26:19. Poté ovšem, jakoby Porubě začal mírně docházet dech, čehož zlínské házenkářky využily a začaly stahovat. I díky vynikajícím zákrokům brankářky Lenky Roháčkové ovšem Sokol Poruba uhájil své vedení, na čemž nic nezměnil ani úspěšný sedmimetrový hod Zlína v poslední sekundě. Domácí házenkářky udolaly Zlín 29:26 a postoupily do finále českého poháru, které se odehraje 29. Prosince v Lovosicích. Soupeřkami ostravských házenkářek bude Veselí na Moravě.

Hlasy trenérů
Aleš Kořínek (Zlín): „Poruba má natolik kvalitní družstvo, že si postup do finále zaslouží. Nemyslím si ale, že bychom dnes byli jen do počtu. Měli jsme šanci uspět. Do určité míry nám ovšem nefungovala obrana. Poté jsme hráli s maximálním rizikem, což je dobře. Jsem ale rád, že holky bojovaly o výsledek až do konce."
Jan Beňadík (Poruba): „Oproti minulému zápasu ve Zlíně zafungovala lépe defenziva v čele s výbornou Lenkou Roháčkovou. Ve druhém poločase jsme ovšem řešili některé věci v obraně systematicky velmi zle. Spokojeni můžeme být s první půlí. Poté naše hráčky odskočily na rozdíl šesti, sedmi gólů a myslely si, že už je hotovo. Sami sebe jsme dostali pod tlak, což Zlín výborně využil. Jsem rád, že náš tým nakonec vyhrál."
DHC Sokol Poruba - HC Zlín 29:26 (18:14)
Branky: Hrbková 6, Tóthová 6, Chrenková 5, Dubajová 4/1, Vítková 4, Selucká 2, Rechtorisová 1, Mrózková 1 - Poznarová 9/5, Růčková 6, Štěrbová 4, Brzósková 3, Pospíšilová 2, Budayová 1, Marčíková 1. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 1/1 - 5/5. Diváci: 365.
Sled branek: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 5:4, 5:5, 6:5, 6:6, 7:6, 7:7, 9:7, 9:8, 11:8, 11:9, 12:9, 12:10, 14:10, 14:11, 15:11, 15:12, 16:12, 16:13, 17:13, 17:14, 20:14, 20:15, 21:15, 21:16, 23:16, 23:18, 24:18, 24:19, 26:19, 26:23, 27:23, 27:24, 28:24, 28:25, 29:25, 29:26
Sokol Poruba: Roháčková (Doláková) - Chrenková, Mikolajková, Vítková, Selucká, Hrbková, Mrózková - Osinová, Lešková, Carbolová, Tóthová, Dubajová, Rechtorisová.
Zlín: Dederlová (Vyhlídalová) - Šviráková, Poznarová, Růčková, Pospíšilová, Štěrbová, Brzósková - Sobieská, Salčáková, Talašová, Hradilová, Budayová, Marčíková.