Poruba potvrdila roli favorita a deklasovala Jindřichův Hradec

3.12.2011, 19:45

Házenkářky DHC Sokol Poruba splnily cíl, který si v průběhu první poloviny sezony vytýčily a udržely v domácím prostředí neporazitelnost. V sobotu jasně přehrály Jindřichův Hradec, který porazily rozdílem dvadvaceti branek 39:17 (21:8).

První minuty zápasu byly sice poměrně vyrovnané, ale poté si domácí hráčky vytvořily rozhodující náskok, který se postupně vyšplhal až na třináct branek. Na světelné tabuli svítilo po třiceti minutách skóre 21:8. Na začátku druhého poločasu vystřídala Markétu Dolákovou v bráně Poruby Lenka Roháčková a vedla si výborně, když vychytala několik dobrých šancí Jindřichova Hradce. Nejvíce branek utkání vstřelily Alžbeta Tóthová a Dominika Selucká, obě po sedmi.

Hlasy trenérů:
René Kumpán (J. Hradec):
„Odpadli jsme ve druhé patnáctiminutovce, kdy jsme dostali několik branek za sebou a nedokázali už zápas zvrátit. Naše koncentrace byla špatná a myslím, že jsme poté odpadli i fyzicky. Mrzí mě, že jsme nedokázali vytvořit větší odpor."
Jan Beňadík (Poruba): „Věděli jsme, že bude důležité se celý zápas koncentrovat. Musím holky pochválit, protože bojovaly celých šedesát minut. Teď se musíme připravit na další utkání, které by mělo být podobné jako dnes."

DHC Sokol Poruba - TJ Házená Jindřichův Hradec 39:17 (21:8)
Branky:
Tóthová 7/2, Selucká 7, Dubajová 5, Chrenková 4, Hrbková 3, Mrózková 3, Mikolajková 3, Rechtorisová 2, Révajová 2, Vítková 2, Lešková 1 - Kohoutová 4, Krupicová 4/2, Horečková 3, Matoušková 2, Markesová 2, Zbožínková 1, Bubeníková 1. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/2.
Sled branek: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 7:3, 7:4, 9:4, 9:5, 14:5, 14:6, 17:6, 17:7, 21:7, 21:8, 23:8, 23:10, 24:10, 24:11, 25:11, 25:12, 26:12, 26:13, 31:13, 31:14, 32:14, 32:15, 33:15, 33:16, 37:16, 37:17, 39:17
Poruba: Doláková (Roháčková) - Lešková, Chrenková, Tóthová, Hrbková, Dubajová, Rechtorisová, Mrózková, Révajová, Vítková, Selucká, Mikolajková
Jindřichův Hradec: Bezpalcová (Davidová) - Stará, Horečková, Kohoutová, Matoušková, Kočová, Zbožínková, Markesová, Bubeníková, Krupicová

Snímky Simony Adámkové z utkání najdete zde.