V POLANCE SE SLÁVIÍ VÍTĚZNĚ

9.5.2022, 0:11

Výjimečně v polanecké hale začaly Sokolky odvetná utkání play out a přivítaly zde pražskou Slávii, se kterou v prvním utkání remizovali. Porubanky vletěly do utkání a v 6.minutě si brala hostující lavička  oddechový čas za stavu 4:0. Pak už přidaly góly i Slávistky, ale naše holky měly přesnou mušku a v 16.minutě svítil na tabuli stav 12:5. Slávie se ovšem nevzdala, naše holky trochu polevily a rázem to bylo 12:10 ve 23.minutě. Poločas skončil nakonec smírně 14:14 a navíc s vyloučením na každé straně.

Do druhé poloviny vstoupily Sokolky lépe a dvěma góly Elišky Desortové a Hanky Maiwaelderové odskočily a vedení už ze svých rukou nepustily. Obě družstva předváděla rychlou a bojovnou házenou, ale naše pevná obrana v čele s Míšou Konečnou a s Hankou Mučkovou v bráně nedovolila otočit skóre utkání. Holky si udržovaly mírný náskok a dovedly další utkání play out do vítězného konce. V průběžné tabulce se tak dotáhly bodově právě na Slávii a díky lepším vzájemným utkáním ji přeskočily.

Trenér hodnotil utkání takto:

„Úvod zápasu nám vyšel na výbornou. Fungovala obrana, Hana Mučková chytala výborně a prosazovali jsme se dobrou hrou v útoku. Co mě trochu mrzí, je to, že když dám příležitost mladším hráčkám, které mají být oporou družstva v budoucí sezóně, soupeř hned stáhne gólové manko. Každopádně vítězství mě těší a doufám, že poslední dvě utkání vyhrajeme a děvčata si konečně oddychnou po dlouhé a náročné sezóně."

DHC Sokol Poruba - DHC Slávia Praha 34:29 (14:14)

Nejlepší střelkyně: Michalíková 7, Maiwaelderová 6, Polášková 6/2, Konečná 5, Desortová 4 - Míšová 7/2, Weisenbilderová 5/1, Vostárková 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Vyloučení: 4/5.

Další utkání play out se hraje opět hned ve středu 11.5.2022, tentokrát zpátky na Sareze v 18:00 hod.a soupeřem bude tým Zlína. Jedná se o poslední domácí utkání v této sezóně, přijďte našim holkám fandit a rozloučit se se sezónou 2021/2022 doma s co nejlepší diváckou kulisou.