PORUBA FAVORITA ZASKOČILA, ALE NA BODY TO NESTAČILO

26.3.2022, 22:00

Kdo v sobotu zavítal do haly Sareza v Ostravě, vůbec nelitoval. K vidění byla rychlá házená od začátku až do konce, nechyběly dramatické okamžiky a skóre celou dobu naznačovalo, že favorit z Mostu si dva body musí sakra vybojovat.

Utkání začala lépe domácí Poruba, která favorita překvapila a až do začátku 13.minuty vedla (2:0, 4:2, 7:4). Pak Most o něco dříve vystřídal a během dvou minut srovnal skóre na 7:7. Celou druhou polovinu prvního poločasu se pak skóre přelévalo ze strany na stranu a ani jeden ze soupeřů nevedl o více než o jednu branku (9:10, 12:11). Do šaten se šlo za jednobrankového vedení Mostu 14:15. Rychlá hra na obou stranách a vcelku agresivní obrany měly za následek několik vyloučení u obou týmů a často se hrálo v oslabení na jedné či druhé straně.

Do druhého poločasu vstoupil malinko lépe Most, kdy odskočil ve skóre na rozdíl dvou branek, ale Poruba dnes byla na favoritky z Mostu připravena a nedovolila scénář z pohárového utkání, kdy po remízovém poločase (16:16) nestačila doma na Černé Anděly a prohrála nakonec o 8 branek. Tentokrát se Mostečanky dostaly dvakrát do maximálně čtyřbrankového vedení, poprvé ve 44.minutě (22:26). Ale po timeoutu trenéra Pupíka a dvou vyloučeních na straně Mostu Sokolky stáhly náskok soupeřek (26:27). Podruhé pak v 55. minutě (27:31), ale ani tentokrát naše holky nesložily zbraně a bojovaly jako lvice o každý míč a každou vteřinu utkání, aby mohly získat alespoň bod. Bohužel po každém našem gólu přišel trest a Most tak nedovolil překvapení. V úplném závěru mohly Sokolky ještě snížit na rozdíl jedné branky, ale střelu dvakrát po sobě zastavila tyč.

Utkání tak skončilo dvoubrankovým rozdílem 32:34 a na tvářích Porubanek byl vidět smutek a zklamání. Na favorita si po vítězné šňůře věřily a zisk alespoň bodu by byl odměnou za skvělý výkon v tomto těžkém utkání.

Trenér Pupík hodnotil utkání takto:

„Zápas bych hodnotil pozitivně, navzdory prohře. Byl dramatický, bojovný, s pěknými akcemi, na jedné i na druhé straně. Těší mě, že jsme zvládli utkání i přes vysoké tempo, kterým se Mistr ČR prezentuje. Rozhodly maličkosti a asi také o něco větší počet zákroků brankářek soupeře. Každopádně klobouk dolů před našimi děvčaty, jak bojovala až do samotného konce. Tento tým má velký potenciál, pokud bude na sobě pracovat tak, jak do teď!"

DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most 32:34 (14:15)

Nejlepší střelkyně: Desortová 7/1, Baumbachová 6, Farářová 6/3,Michalíková a Polášková po 4, Konečná 3 - Cholevová 8, Stříšková 8/2, Maňáková 5, Kostelná 4, Eksteinová 3. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Vyloučení: 6/9 (ČK Stříšková).