OLOMOUC NADĚLILA SOKOLKÁM KRUTOU PORÁŽKU

6.2.2022, 0:06

Porubanky si z Olomouce bohužel dovezly debakl 39:17. Přitom začátek nevypadal vůbec špatně. Aktivní obranou i útokem naše holky vedly ještě ve 13.minutě 5:6 a vypadalo to na zajímavé utkání. Pak ovšem za stavu 7:6 pro Olomouc Eliška Desortová neproměnila sedmimetrový hod, Poruba hned na to hrála v oslabení, a domácí navýšily skóre na 10:6. Ke zlomu nepomohl ani time out našeho trenéra a ve 20.minutě byl stav dokonce už 12:6. Bohužel, i když se holky dostaly do dobrých střeleckých pozic, míč skončil buď vedle brány, na tyčce nebo v rukou domácí brankářky Poláškové. Zmar v prvním poločase byl dokonán při dvojnásobném vyloučení, kdy těsně po sobě musely na lavičku Kristina Rajová i Míša Konečná. Za minutu a půl při přesilovce 6 na 4 Hanačky dál navyšovaly skóre a naše holky skórovaly bohužel jen jednou. Do šaten šly týmy za stavu 20:7.

Na začátku druhé půli se nedala našim holkám upřít bojovnost a snaha o korekci nepříznivého stavu, ale střely opět končily na Poláškové nebo kupily chyby a na holky už padala deka. Olomouc si pak už s přehledem hlídala jistou výhru. Skóre nakonec bohužel narostlo na krutých 39:17.

Trenérovi Pupíkovi nebylo po utkání vůbec do řeči:

„Utkání nemá smysl hodnotit. Stydím se za náš výkon a nemám bohužel nic, co bych víc k tomu dodal."

DHK Zora Olomouc - DHC Sokol Poruba 39:17 (20:7)

Nejlepší střelkyně: Kuxová a Závišková po 7, Machačová 5, Jansová 5/1, Přikrylová 4 - Desortová 4, Dybalová 3/2. Rozhodčí: Veselý, Zelenka. Vyloučení: 3/3.

Bohužel série bez výhry se prodlužuje, ale všichni doufáme, že se to jednou zlomí a třeba to bude hned další utkání a to příští neděli 13.2.2022 v 17:00 doma se Šalou. Přijďte holky povzbudit, potřebují to.