VĚŘÍM, ŽE HOLKY POCHOPILY, CO OD NICH CHCI

7.11.2021, 0:49

Utkání v Mostu nezačalo pro naše holky nejlépe. Drobné nepřesnosti nebo zákroky mostecké brankářky způsobily to, že si trenér Pupík musel vzít time out už v 6. minutě za stavu 3:0. Děvčata uklidnil, přidal jasné pokyny a po nějakých šesti minutách bylo skóre daleko přijatelnější (6:4). V 15.minutě pak vystřídala v bráně Adélu Hřebejkovou Hanka Mučková a při důraznější obraně Sokolky dokonce stáhly stav ve 21.minutě na jednogólový rozdíl (10:9). To si ale vzal time out domácí trenér a bohužel pro porubský tým se Mostečanky zvedly a během dalších dvou minut zkušené domácí hráčky Mikulčík, Maňáková a Holanová zařídily pětibrankové vedení pro svůj tým (14:9). Do konce poločasu ještě domácí rozdíl navýšily a do šaten se šlo za stavu 18:11.

Druhý poločas začal pro náš tým dobře, když Adéla Baumbachová dvěma trefami snížila, ale zkušenější domácí opět odskočili a skóre se dlouho drželo přibližně na osmibrankovém rozdílu. Naše holky se ale ani na chvilku nevzdaly a důraznou obranou podpořenou zákroky Hanky Mučkové stáhly náskok favorita ve 24.minutě druhé půle na pět tref (30:25). Bohužel blíž se nedostaly, navíc domácí brankářka Janssen zneškodnila Elišce Desortové sedmimetrový hod v úplném závěru utkání.

Trenéra Pupíka jsme se samozřejmě po utkání zeptali na jeho hodnocení.

„Myslím, že děvčata ukázala a hlavně ve druhém poločase, že umí bránit a výborně! V prvním byly nějaké chyby, kde nás zkušenější družstvo, jako Most je, trestalo, ale v druhém můžu děvčata jen pochválit. Nebýt (za mě přísného) vyloučení Terky Dybalové, bylo by to o čtyři a mohl být výsledek ještě zajímavější. Věřím, že holky pochopily, co od nich chci a že prostě mají na to, hrát výbornou házenou."

DHK Baník Most - DHC Sokol Poruba 33:26 (18:11)

Nejlepší střelkyně: Holanová 7, Eksteinová a Smetková po 4, Kostelná a Mikulášková po 3 - Desortová 7/4, Baumbachová a Polášková po 5, Prašivková 3. Rozhodčí: Kavulič, Pavlát. Vyloučení: 3/4.

Ve středu 10.11.2021 v 18:00 přivítá Poruba doma dalšího favorita MOL ligy, Iuventu Michalovce a hned v pátek 12.11.2021 také v 18:00 doma opět Baník Most, tentokrát v rámci Českého poháru. Přijďte fandit a podpořit tak Sokolky.

(Foto: Sokol Poruba a 2x FB DHK Baník Most)