BYL TO BOJ O KAŽDÝ MÍČ

19.10.2021, 0:45

Do Polska odjela Poruba s chutí a vůlí se porvat o výhru a prolomit šňůru čtyř proher v řadě. Jenže tým s Chorzówa byl na tom podobně, na výhru v MOL lize stále čeká, na kontě měl před utkáním jen jednu remízu.

Utkání začalo v rychlém tempu a branky padaly jedna za druhou na obou stranách. V polovině poločasu Ostravanky zpřesnily hru a odskočily na čtyřbrankový rozdíl (5:9). Ten ovšem bojovně hrající Polky záhy smazaly a do šaten se šlo za těsného rozdílu ve skóre (15:16).

Na začátku druhé půle Chorzów hned srovnal a bylo jasné, že to bude boj o výsledek a body. Porubanky vedly o dva góly (20:18) a o chvíli později domácí srovnali a vedení se celý poločas střídalo (22:21, 25:27, 29:27). Poslední pětiminutovka byla naštěstí v režii našich holek, bojovaly o každý míč a centimetr plochy a vyplatilo se. Velmi důležité body si tak Poruba z Polska dovezla domů.

Jak utkání ohodnotil trenér Trojka?

„V prvním poločase jsme hráli velmi dobře, jen nás limitovalo větší množství neproměněných vyložených šancí. Druhý poločas už se změnil v boj o každý míč. V jeho průběhu se nám povedlo dvakrát smazat dvougólové manko, což bylo dle mého pro naše vítězství klíčové."

KPR RUCH Chorzów - DHC Sokol Poruba 32:34 (15:16)

Nejlepší střelkyně: Wilczek 8/4, Polańska, Masiuda, Stokowiec a Masalova po 5 - Polášková 10/2, Michalíková a Maiwaelderová po 6, Desortová 5/1, Baumbachová 4. Rozhodčí: Papaj, Nagy. Vyloučení: 6/6.

Další utkání MOL ligy odehraje Poruba po dlouhé době doma a to v neděli 24.10.2021 v 17:00 v hale Sareza s nováčkem soutěže a zatím posledním týmem tabulky AHT HC Tatran Stupava.

(Foto: web KPR RUCH Chorzów)