ANI V ŠALE NEBRALA PORUBA BODY

3.10.2021, 0:29

Opět to nevyšlo. Porubanky odjely odhodlány se porvat o dva body, ale bohužel to nevyšlo. Začátek utkání si Šalanky nedaly vzít a brzy vedly (4:0). Do 15. minuty si stále domácí udržovaly přibližně pěti brankový náskok (11:6). Pak se Sokolky vzepjaly a dotáhly během 7 minut Šalu na rozdíl jednoho gólu (12:11).  Ale to bylo bohužel z jejich strany vše. Poločas skončil 21:13 a šance na srovnání nevypadaly dobře.

Na začátku druhé půle sice Adéla Baumbachová a Ivana Salašová stáhly náskok domácích (21:15), ale víc Porubě domácí nepovolili a blíž než na sedm branek se ostravské házenkářky už nedostaly. Konec utkání byl plně v režii Šalanek (35:22).

Trenérovi Aleši Trojkovi bohužel nebylo po utkání moc do řeči:

„Po špatném začátku jsme se ve 23 minutě dotáhli na 1 gól. Pak přišel nepochopitelný výpadek a následující 4 minuty jsme prohráli 7:0. Tento zkrat už jsme nedokázali napravit."

HK Duslo Šaľa - DHC Sokol Poruba 35:22 (21:13)

Nejlepší střelkyně: Ratvajská a Tulipánová po 5, Pócsiková a Ščipová po 4, Somogyi 3/1, Ušiaková 3 - Polášková 6/1, Salašová a Tichá po 4. Rozhodčí: Bočáková, Janošíková. Vyloučení 3/1.

Na programu je nyní reprezentační pauza, během které se český tým vydá v rámci kvalifikace na Euro 2022 nejprve do Francie, kde se 6.10.2021 utká s olympijskými vítězkami a následně ve Zlíně 10.10.2021 vyzve bronzové medailistky z posledního Eura Chorvatsko. Vstupenky na zlínské utkání naleznete ZDE

Držte českým házenkářkám spolu s námi palce a v této nelehké kvalifikační skupině.

Po kvalifikaci čeká porubský tým známý polský soupeř KPR RUCH Chorzow a to v neděli 17.10.2021 v 18:00 na jejich půdě.