NA MOST JSME NEMĚLI

7.4.2021, 22:55

Poruba odjela do Mostu bez tří opor základní sestavy, Sisy Poláškové, Petry Tiché a Báry Mýlkové a málokdo asi čekal velké překvapení. Každopádně holky to vzdát nechtěly a hned od začátku bojovaly s ambiciózním Mostem. Začátek utkání byl vyrovnaný (5:5), ale v polovině poločasu se Černí andělé utrhli až na devítibrankový rozdíl (16:7) a vypadalo to na ručník. Mladé sokolky ale zabraly, donutily Mostečanky k několika vyloučením, a do konce poločasu stáhly skóre na čtyři branky (17:13).

Druhý poločas Most šlápl do pedálů a pod taktovkou exporubských Verči Andrýskové a Valči Smetkové odskočil opět na devítibrankový rozdíl (25:16). Zbytek utkání už si Černí andělé pohlídali. Porubanky držela dnes gólově osmibranková Eliška Desortová.

Hodnocení utkání trenéra Vávry:

„Nejprve gratuluji soupeři. Na Most jsme dnes ve velmi okleštěné sestavě neměli. Vyhrála kvalita. Bohužel na takového soupeře takto hrát nelze, byli v plné sestavě, kdy mají zdvojené až ztrojené posty. Naše veškerá pozornost, příprava a nastavení už směřuje k play off."

DHK Baník Most - DHC Sokol Poruba 38:22 (17:13)

Nejlepší střelkyně: Smetková 6/1, Zachová 6/1, Borovská 6, Stříšková 5, Andrýsková 5, Cholevová 4 - Desortová 8/2, Dybalová a Prašivková po 3. Rozhodčí: Barták, Hladký. Vyloučení: 6/3.

Hned v sobotu čeká tým poslední utkání MOL ligy ve Zlíně.

(Foto: FB DHK Baník Most)