Aktuality A-tým

Libor Adámek v Deníku: Příští rok budeme silnější

27.5.2011, 13:21

Čtvrteční vydání Deníku přineslo rozhovor s manažerem DHC Sokol Poruba Liborem Adámkem, který zhodnotil uplynulou sezonu.

Polanka nad Odrou - Házenkářky DHC Sokol Poruba mají za sebou premiérovou sezonu v Interlize, kde Ostravě rozhodně ostudu neudělaly. Ambiciózní celek s řadou ostravských odchovankyň už v předstihu splnil cíl, kterým byla záchrana v sezoně. „Z tohoto pohledu jsme s premiérovým ročníkem spokojeni. Záchraně jsme podřídili vše a těší nás, že jsme to zvládli," uvedl manažer DHC Sokol Poruba Libor Adámek.


Co vám první sezona ukázala?

My jsme do toho šli s tím, že se chceme v soutěži rozkoukat, získat zkušenosti a hlavně se zachránit. To se nám povedlo. Nicméně se ale taky ukázalo, že pokud máme myslet na lepší výsledky a vyšší příčky v tabulce, budeme muset v létě kádr doplnit. O jménech nebo postech bych ale nechtěl ještě mluvit, protože vše je ve stadiu jednání.


Nakonec jste skončili s velkým bodovým náskokem na předposledním místě, což byste před sezonou určitě brali všemi deseti.
Přesně tak, ale to nemění nic na tom, že některé výsledky mě mrzí. Třeba domácí porážka s Mostem, která ale byla ovlivněna i tím, že tři holky hrály play off ve Zlíně a se Slavií. Nebo zápas v Olomouci, kde holky nebojovaly tak, jak by měly. Ale je třeba se na to dívat i tak, že během sezony si každý tým čas od času vybere slabší chvilku.


Zmínil jste uvolnění tria Tomečková-Hrbková-Adámková do Slavie, respektive Zlína. Jak se na něj s odstupem několika týdnů díváte?
Stojím si za ním a udělal bych ho znovu. Tři naše holky měly možnost zahrát si vypjaté zápasy play off a věřím, že nasbírané zkušenosti prodají v příští sezoně v dresu Poruby. A pak je tady i druhá věc: v zápasech play out dostaly šanci hráčky širšího kádru, což je pro jejich další růst taky dobře. Celkově sezonu hodnotím pozitivně, to že byl o naše hráčky před startem play off ve špičkových českých týmech zájem, je dobrá reklama pro celý klub.


Opory Poruby se prosadily i ve statistikách Interligy.
Karolína Richvalská je mezi čtyřkou nejlepších kanonýrek soutěže, v patnáctce je
i Romana Tomečková. Dovoluji si tvrdit, že na špici by byla i Míša Hrbková, která ale nemohla v úvodu sezony kvůli nevyřízenému přestupu hrát.


V úvodu sezony jste právě dvě letní posily z Olomouce Hrbkovou a Seluckou postrádali. Jak moc to vstup do Interligy ovlivnilo?
Myslím, že bychom měli

o šest bodů více, protože bychom doma zvládli zápasy s Trenčínem, Šalou a Olomoucí, kde nemohly kvůli dohodě hrát. Ale tak se to prostě seběhlo a nemá cenu nad tím nyní moc přemýšlet. Žádné „kdyby" ve sportu neplatí.

Odborníci se shodli, že rozšíření Interligy úrovni soutěže pomohlo...

My jsme za to rádi. Potvrdily se prognózy, že to byl správný krok. Třeba Most to prokázal ještě výrazněji než my, a to nejen jarními výkony na palubovce, ale taky na poli marketingu.

Také Poruba ale několikrát rozvířila klidné házenkářské vody...

(usmívá se) To je pravda. Největší ohlasy jsem zaznamenal, když jsme „něco vyvedli". To se o Porubě hodně psalo v novinách a diskutovalo na internetových fórech. Já říkám, že i tyhle věci ke sportu patří, a v nadsázce mohu potvrdit, že i negativní reklama je reklama. Ale velké ohlasy jsem měl třeba i po našem pohárovém zápase s Veselím, když jsme prohráli po druhém prodloužení a fanoušci odcházeli z haly nadšení. Jsme v klubu všichni rádi, že se nám podařilo oživit ženskou házenou v Ostravě.


Druhá sezona bývá mnohem obtížnější, odpadne nováčkovský elán, soupeři vás už budou brát mnohem vážněji.
Já si ale fakt nemyslím, že by nás kluby v zápasech podceňovaly. Tým se nám podařilo stabilizovat a znovu říkám, že pokud některé posty posílíme a holky budou nadále v tréninku tvrdě pracovat, budeme v příští sezoně lepší.
Potenciál má tento mladý tým obrovský.


Domácí prostředí jste našli v Polance. Budete tam hrát i v příští sezoně?
Jsme v Polance nadmíru spokojeni, zázemí pro pořádání mistrovských zápasů je tady ideální. Ale stále nás trápí to, že nemáme vhodné časy pro tréninky. Musíme se podřizovat týmům z Polanky, což z pozice provozovatele haly naprosto chápu. I proto se díváme i po jiných možnostech, kde bychom v příští sezoně hráli.

Poruba v číslech
7 výher vybojovaly v této sezoně svěřenkyně trenéra Aleše Chrastiny.
869 branek vstřelily v této sezoně házenkářky Poruby. Do střelecké listiny se zapsalo osmnáct hráček.
1015 gólů inkasovaly v této sezoně gólmanky Poruby Markéta Doláková a Lenka Roháčková.
209 branek vstřelila v sezoně nejlepší střelkyně Poruby Karolína Richvalská.
39 branek nasázely v 16. kole Interligy házenkářky Poruby celku Písku a připsaly si nejvyšší výhru 39:25 v sezoně.

Ostrava MSK Ostrava Poruba Molten Rehband Mol liga Ha-vel Joma JC Trans Quatrro Fitness Ianderson 2Profile Hellstein Canis Dynaoptic Genetrix JS Property

MOL Liga 2021/2022

Tým Z V R P Scóre B
1.DHK Baník Most7601233:17212
2.MŠK Iuventa Michalovce5500174:9710
3.DHC Plzeň6411162:1289
4.Sokol Písek6402171:1468
5.DHK Zora Olomouc5311139:1097
6.HC DAC Dunajská Streda5302128:1266
7.Házená Kynžvart5302127:1296
8.HK Slovan Duslo Šaľa5212131:1245
9.DHC Slavia Praha5203143:1334
10.Handball PSG Zlín5104119:1412
11.DHC Sokol Poruba5104121:1472
12.HK Hodonín510495:1492
13.KPR RUCH Chorzów5014126:1681
14.AHT HC Tatran Stupava500574:1740

Nejlepší střelkyně