BODY JSOU DOMA, MAKÁME DÁL !!!

14.3.2021, 0:42

Ve stínu sobotních voleb prezidenta ČSH a Exekutivy sehrály Sokolky odložené utkání s DHC Plzeň na jejich palubovce. Cesta do Plzně proběhla hladce a tým byl natěšen na výhru. Ale každé utkání začíná 0:0, navíc Plzeň posílila a jejich výsledky nasvědčovaly, že ji nebude radno podcenit. Naštěstí se naše holky do soupeřek zakously hned od počátečního hvizdu a rychlou házenou postupně navyšovaly skóre. Navíc je v brance opět skvěle držela Hanka Mučková. Do poločasu si vypracovaly pětigólový náskok (13:18) a ten navyšovaly postupně i v druhé půli. Chybějící Hanku Maiwaelderovou v utkání skvěle zaskočila na levém křídle Adéla Baumbachová, která bezpečně zakončovala jak z křídla, tak z rychlých brejků a nasázela Západočeškám 8 branek. Porubanky i přes několik neproměněných vyložených šancí skóre navýšili až na konečných 24:34 a zaslouženě si z Plzně odvezly dva body.

Spokojeného trenéra Iva Vávru jsme se zeptali na jeho pocity po utkání:

„Nebudu zastírat, jeli jsme si do Plzně jednoznačně pro výhru. Dva body jsme chtěli a chtěli jsme si je vzít naší dominancí v herních kombinacích a agresivitou v obraně v prvních patnácti minutách. Pak dát prostor celému kádru. Tohle se nám podařilo sice až v druhém poločase, ale i přesto naše mladé odehrály velké penzum minut. Dva body máme doma, ale makáme dále. Holky mají teď správně nastavené hlavy, chceme toho využít. Pochvala patří určitě celému týmu a zvlášť Adéle Baumbachové za skvělý výkon na levém křídle."

DHC Plzeň - DHC Sokol Poruba 24:34 (13:18)

Nejlepší střelkyně: Kantnerová a Vlachová po 4, Franzová a Formanová po 3 - Baumbachová 8, Desortová a Polášková po 5, Kučerová a Tichá po 3. Rozhodčí: Kavulič, Pavlát. Vyloučení: 1/1.

Nyní je reprezentační pauza, kdy na sraz odjíždí hned čtveřice porubských hráček - Konečná, Mučková, Polášková a Tichá. Čeká je krom tréninků také dvě přípravná utkání s polským výběrem. O všem vás budeme informovat. Další utkání MOL ligy pak čeká Sokolky opět s Plzní doma hned ve středu 24.3.2021.