DHC Sokol Poruba prohrál s Jindřichovým Hradcem

21.5.2011, 19:41

Házenkářky DHC Sokol Poruba prohrály své předposlední utkání v letošní sezoně, když v domácím prostředí podlehly celku z Jindřichova Hradce 27:28. Ostravské házenkářky doplatily na řadu chyb v útočné i obranné fázi a vůbec poprvé v sezoně s tímto soupeřem prohrály.

Ostravským házenkářkám vůbec nevyšel první poločas, který prohrály o dvě branky. Po pauze šel výkon trochu nahoru, ale spousta nevynucených chyb stála domácí hráčky šanci na lepší výsledek. Utkání se přesto rozhodovalo až v samotném závěru, kdy byl výsledek dlouho otevřený. Jindřichův Hradec ale koncovku zvládl lépe a do tabulky skupiny play out si připsal vůbec první dva body.

DHC Sokol Poruba - TJ Házená Jindřichův Hradec 27:28 (10:12)
Branky:
Mrózková 9/3, Richvalská 6, Holická 4, Lešková 3, Osinová 2, Oroszová 2, Selucká 1 - Krupicová 11/6, Bubeníková 6, Kohoutová 3, Zbožínková 2, Pilařová 2, Horečková 1, Eliášová 1, Markesová 1, Matoušková 1. Rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D. Vyloučení: 7:10. Sedmimetrové hody: 3/3 - 8/6. Diváci: 100.
Sled branek: 1:0, 1:2, 3:2, 3:6, 5:6, 5:7, 6:7, 6:8, 7:8, 7:10, 8:10, 8:11, 9:11, 9:12, 10:12, 10:13, 11:13, 11:14, 12:14, 12:15, 14:15, 14:17, 15:17, 16:17, 16:19, 17:19, 17:20, 20:20, 20:21, 21:21, 21:22, 22:22, 22:23, 23:23, 23:26, 24:26, 24:27, 26:27, 26:28, 27:28
Sokol Poruba: Doláková (Roháčková) - Osinová, Lešková, Carbolová, Mališová, Richvalská, Oroszová, Holická, Mrózková, Ficová, Selucká.
Jindřichův Hradec: Bezpalcová (Březinová) - Horečková, Kohoutová, Eliášová, Zbožínková, Markesová, Matoušková, Pilařová, Bubeníková, Krupicová, Jonová.

Hlasy trenérů:
René Kumpán (J. Hradec):
„Zkoušíme nový systém obrany, který se ve druhém poločase ukázal být, na můj vkus, trochu agresivnější. Vyhráli jsme, ale stejně tak jsme mohli o dva góly prohrát. Na začátku druhé půle dala naše nejlepší střelkyně Krupicová čtyři góly. Nemáme už co ztratit. Přijeli jsme si sem zahrát a zkusit nové obranné varianty."
Aleš Chrastina (Sokol Poruba): „Nevyrovnali jsme se s vysunutou obrannou soupeře. V určitých momentech jsme zaspávali v obraně, z čehož pramenily laciné góly. Pochválil bych výkon Alžběty Holické."