Házenkářky Poruby si vylámaly zuby na soupeřkách z Dunajské Stredy

7.3.2020, 16:10

Vyhrocené utkání s řadou technických chyb a nepřesností odehrály házenkářky Sokola Poruba v rámci 24. kola MOL Ligy na palubovce soupeřek z Dunajské Stredy. Sen o interligových medailích se tak po šestibrankové prohře mílovými kroky ztrácí.

Porubanky lépe zvládly úvod zápasu, když se ujaly vedení 0:3, pak ale přišly chyby a Dunajská Streda začala nemilostivě trestat a vývoj zápasu překlopila na svou stranu.  Do kabiny si Porubanky nesly tříbrankové poločasové manko.

Ve druhé půli se po dvouminutových vyloučeních soupeřek Dominiky Kozma a Moniky Rajnohové podařilo Sokolkám stáhnout rozdíl ve skóre na pouhé dvě branky (22:20), to ale bylo bohužel jediné zlepšení, které jsme v zápase ze strany Poruby mohli vidět. Rozjetá Dunajská Streda v 50. minutě zápasu nabrala tempo a zmobilizovala poslední síly k tomu, aby vítězný náskok navýšila na konečných šest branek.

Hodnocení trenéra Dušana Daniše: „Dnešní zápas vyhrálo družstvo, které více vyhrát chtělo, a které pro výhru udělalo za 60. minut zápasu daleko více v nasazení i bojovnosti! Pustíme-li se do srovnávání, tak podstatný rozdíl ve hře byl vidět u spojek, co z venku vstřelila Biziková s Rejnohovou skončilo gólem. To ale bohužel nemůžeme říct o našich spojkách, které mnohokrát ani netrefily bránu. Navíc dnes ani úspěšnost brankářek nebyla tak dobrá, jako v předešlých zápasech. Musíme tedy pouze pogratulovat soupeřkám, které byly v tomto zápase lepší."

Veronika Andrýsková: „Do zápasu jsme vstoupili tak, jak jsme si řekli v šatně, což fakticky znamenalo, co střela, to gól. Myslím si, že i obrana nám fungovala, ale kolem 12. minuty nastal zlom, začali jsme kupit technické chyby v útoku, což soupeř trestal rychlými protiútoky. Hlavní problém dnešního zápasu vidím v obraně, která nám nefungovala, a proto jsme dostávali laciné góly.  I když jsme tabulkově lepším týmem, tak s takovým soupeřem jako je Dunajská Streda, si nemůžeme dovolit zaváhání jako dnes, které se pak velmi těžko dohání. Je to opravdu škoda a moc nás to mrzí, protože tímto zápasem jsme si zahodily možnost interligových medailí."

MŠK Dunajská Streda - DHC Sokol Poruba  30:24  (13:10)

Sestava a branky: Mučková Hana, Krebs Oleksandra, Roháčková Lenka - Polášková Sylvie 7, Konečná Michaela 6, Mýlková Barbora 4, Baumbachová Adéla 3, Desortová Eliška 2, Smetková Valerie 2, Dybalová Tereza, Andrýsková Veronika, Prašivková Markéta, Vachtarčíková Karolína, Šmidáková Marie, Zemanovičová Barbora