Evropská cesta pro Porubanky skončila v katalánském Granollers

9.2.2020, 14:37

Víkendová cesta k odvetnému zápasu osmifinále Vyzývacího poháru skončila vysokou porážkou Sokola Poruba, ta po 16-ti brankové prohře na půdě soupeřek v letošním ročníku Challenge Cupu končí. Dva diametrálně odlišné poločasy odehrály házenkářky Sokola Poruba v odvetě osmifinálového zápasu proti katalánskému týmu KH-7 BM. Granollers. K překvapení soupeřek byl vstup a dalších 25 minut zápasu vyrovnanou partií, ve které za dobře fungující obranou podávaly skvělé výkony brankářky obou týmů. To se však změnilo v posledních pěti minutách prvního poločasu, kdy technické chyby a nepřesnosti v útoku daly průchod zkušenějšímu soupeři, ten pak konec poločasu vyhrál (7:1).

Vstup do druhého poločasu si Španělky dobře pohlídaly a nedovolily českým házenkářkám návrat do zápasu. „V prvním poločase jsme dokázali držet tempo prvním 22 minut i výsledkově. V začátku zápasu jsme udělali několik technických chyb, které nás stály to, že jsme mohli jít i do vedení. V závěru poločasu jsme doslova zahodili 3 - 4 vyložené šance, a tím nám soupeř utekl na rozdíl šesti branek. Ve druhém poločase se obraz hry už velmi nezměnil. Měli jsme dost neproduktivní střelbu, kterou brankářka soupeřek pochytala a následně nás domácí tým trestal z rychlých protiútoků. Konfrontace se Španělkami nám ukazuje na jako úrovni se momentálně evropská házená pohybuje a zároveň nám může i ukázat co je potřebné v naší hře, a především tréninkovém procesu jednotlivých hráček zlepšit," zhodnotil utkání trenér Dušan Daniš.

„První poločas byl z naší strany přibližně do 24 minuty super. Proměňovali jsme jasné šance a obrana šlapala, dokonce jsme naší dobrou obranou i pár míčů získali a následně pak v útoku proměnili. Bohužel potom opět přišel z naší strany útlum. Nepřipravená střelba a mnoho technických chyb, ty mě osobně mrzí asi nejvíc, protože za celý zápas jich bylo opravdu hodně. Soupeř potom chodil do rychlých protiútoku a defakto nám odskočili až na rozdíl deseti branek. My jsme naopak mnoho šancí zahodili, a na tom je třeba zapracovat. Mrzí nás to, určitě umíme zahrát lépe, ale celkově si myslím, že tohle je pro nás další cenná zkušenost, ze které je třeba si vzít co nejvíce," říká brankářka Lenka Roháčková.

KH-7 BM. Granollers- DHC Sokol Poruba  40 : 23

Sestava a branky: Krebs, Mučková, Roháčková  - Polášková  6, Konecná 4, Desortová3, Mýlková 3, Smetková 3, Prašivková 1, Andrýsková 1, Zemanovičová 1, Šmidáková, Baumbachová, Maiwaelderová.