Písek zdolán, Porubanky stále na vítězné vlně

29.1.2020, 19:55

Zápas dvou poločasů, tak by se dala nazvat dnešní předehrávka 19. kola MOL Ligy, kdy na domácí půdě haly Sereza přivítaly rozjeté Porubanky tým z poloviny interligové tabulky Sokol Písek.

Hodnocení trenéra: "Neproměnili jsme 4-5 šancí jdoucích hned po sobě, což nás dostalo do role, kdy jsme celý poločas dotahovali. Naštěstí se nám podařilo před koncem prvního poločasu ze sedmičky srovnat hoden Elišky Desortové, která v zápase kvůli zranění ještě plně nenastoupila. Zápas se v náš prospěch plně zlomil v prvních patnácti minutách druhého poločasu, které jsme naprosto ovládli (11:2). Celkově to byl opět kolektivní výkon, kdy ale musíme pochválit brankářku Sašu Krebs, ta chytila hned 3 sedmimetrové hody. Za zmínku určitě stojí i dnešní výkony Adély Baumbachové, Valerie Smetkové a Hany  Maiwaelderová, nicméně jak už jsem říkal, pochválit musím za kolektivní výkon všechny hráčky," zhodnotil bezprostředně po zápase výkony svých svěřenek trenér Daniš.

DHC Sokol Poruba - Sokol Písek 25:16 (9:8)

Nejvíce branek: Baumbachová 5, Konečná 4, Smetková 4 - Hauserová 3/1, Velková 3, Kubišová 2/1. Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/2. Vyloučení: 2:3.

Tým vedený trenérem Danišem čeká hned tuto sobotu osmifinále Challenhe Cupu proti katalánskému celku KH-7 BM. Granollers. Další kolo MOL Ligy si pak Porubanky zahrají 16.2. od 18:00 hodin, kdy opět doma přivítají Bánovce nad Bebravou.