Překvapení! Házenkářky Poruby doma poprvé zaváhaly, padly se Zlínem

8.12.2019, 19:31

Sedmé vítězství z posledních osmi utkání v MOL Lize házenkářky Porubu nepřidaly. Svěřenkyně kouče Dušana Daniše v nedělním duelu 13. kola mezinárodní soutěže podlehly doma Zlínu 24:25 (11:15) a zkomplikovaly si tak své postavení v širší špičce tabulky.

Ostravankám se přitom vstup do utkání vydařil a velmi brzy se dostaly do tříbrankového vedení. Zlín však zvládl zanedlouho vyrovnat a poté podnikl vlastní trhák, který v podstatě rozhodl.

Mezi 21. a 28. minutou Sokolky neskórovaly, zatímco jejich soupeř hned pětkrát, a i když se v závěru poločasu podařilo Porubě ztrátu mírně snížit, šla do šaten s mankem čtyř branek.

To po přestávce narostlo dokonce na šest gólů, a byť se Poruba pokusila ještě o stíhací jízdu, na body nedosáhla. Poprvé v sezoně tak vyšla na domácí palubovce bodově naprázdno.

Ohlasy trenérů:
Dušan Daniš (Poruba):
„Je škoda této ztráty, protože právě nyní se rozhoduje, kdo bude v první čtyřce pro play-off a tyto dva body nám v konečném účtování mohou chybět. Výsledek je jen odrazem toho, jak jsme celý týden trénovali. Na tréninky nám chodilo jen pět šest hráček. Třeba Bára Mýlková je tak zraněná, že i když byla na lavičce, tak hrát nemohla. Podobně i Veronika Andrýsková nebo Silvie Polášková, která od reprezentačního srazu v Chebu ani netrénovala. A třeba Adéle Baumbachová netrénovala už dva měsíce. Sotva jsme dali sestavu dohromady a to vše se odrazilo na výkonnosti, protože juniorské reprezentantky, které to měly táhnout a měly být klíčovými hráčkami, tuto úlohu absolutně nezvládly. Ať už Eliška (Desortová) nebo Valča (Smetková). Nebylo to ono, a pro hráčky by mělo být mementem, že bez tréninku můžete jen těžko hrát. Koneckonců ani naše brankářky nevynikaly, snad jen Mučková měla ve druhém poločase pár zásahů, když jsme se dotáhli na gól. Jinak moc nepodržely a nepomohly."

Hana Kolářová (Zlín): „Jsme jednoznačně rádi za dva body. Nezachytili jsme začátek zápasu, tam nám Poruba utekla a než jsme se zformovali, tak uběhl nějaký čas. Díky kvalitní obraně jsme ale soupeře dotáhli, dostali se do vedení a to jsme už udrželi. Výborně nám hrály spojky, zachytala nám gólmanka, což jsme potřebovali. Eliminovali jsme střelbu spojek Poruby, celý týden jsme se připravovali a přineslo nám to dva body."

DHC Sokol Poruba - HC Zlín 24:25 (11:15)
Branky: Desortová 8/3, Konečná 4, Smetková 3, Maiwaelderová 3, Andrýsková 2, Polášková 1Baumabchová 1, Šmidáková 1, Zemanovičová 1 - Kolářová 7/1, Kříčková 6, Ševčíková 3/2, L. Sekulová 3, M. Sekulová 2, Minárčíková 2, Mizerová 1, Herbočková 1. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmičky: 3:3. Vyloučení: 5:6. ŽK: 2:2. Diváci: 147.