Aktuality A-tým

DHC Sokol Poruba slaví první výhru, v infarktovém utkání zdolal Most

2.10.2010, 16:37

Polanka nad Odrou - Házenkářky DHC Sokol Poruba se konečně dočkaly. Ve 4. kole Interligy porazily dalšího nováčka soutěže DHK Baník Most 28:27 (15:10) a připsaly si v tabulce první dva body.

Domácí začaly neohroženě a během prvních minut si vypracovaly tříbrankové vedení. Most poté sice strhl skóre na svou stranu, ale většinu úvodního poločasu dominovaly domácí házenkářky.
Po prvních třiceti minutách hry vedl Sokol Poruba nad Mostem o pět gólů 15:10. Svou dominanci potvrzovaly domácí házenkářky i v úvodu druhé půle, když zvýšily své vedení až na devět branek - 21:12. Hráčky z Mostu ale bojovaly a skóre se začalo stále více vyrovnávat.

Tři minuty před koncem zápasu bylo srovnáno 25:25 a trenér Poruby Aleš Chrastina si vzal oddechový čas, který jeho svěřenkyním evidentně pomohl. Ještě dvakrát si Sokol vypracoval jednobrankové vedení, ale Most vždy dotáhl.
Na gól Oroszové z poslední minuty už však nedokázali hosté odpovědět a DHC Sokol Poruba oslavil své první vítězství. O nejvíce branek se postaraly porubské Karolina Richvalská s osmi a po zranění navrátivší se Barbora Mýlková se šesti zásahy. Devětkrát se prosadila hráčka Mostu Hana Martinková.

Hlasy trenérů:

Jiří Hanus (asistent trenéra DHK Baník Most): „Celý zápas rozhodlo naše neproměňování šancí. Domácí brankářku Dolákovou jsme nedokázali překonat, v čemž byl kámen úrazu. Ve druhé půli nám začala fungovat obrana a bylo vidět, že se domácí družstvo zaleklo výhry. Koncovka nám ale nevyšla, což se bohužel v házené stává. Už tam zkrátka nebyla síla zvrátit nepříznivý stav. Za výkon ve druhém půločase bychom si bod zasloužili. Soupeři musím pogratulovat k prvnímu vítězství."

Aleš Chrastina (DHC Sokol Poruba): „Souhlasím s tím, že jsme byli v prvním poločase lepší. Po přestávce jsme se už strachovali o vítězství a možná si i mysleli, že devítibodový náskok je dostatečný. Dnes jsme byli šťastnější, pro diváky to musel být krásný zápas. Po operaci ramene poprvé nastoupila Bára Mýlková, která i přesto, že udělala některé technické chyby, tak ukázala, jak je pro nás důležitá. Vítězství jsme potřebovali jako sůl a máme z něj obrovskou radost."

DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most 28:27 (15:10)
Branky: Richvalská 8/1, Mýlková 6, Tomečková 4, Ganzerová 3, Adámková 3, Mrózková 3, Oroszová 1 - Martinková 9, Tomášková 4, Schererová 4, Dvořáková 3, Mrkvičkou 3, Crhová 2, Vysloužilová M. 2. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 2/1 - 0/0. Vyloučení: 3:4. Diváci: 294.
Sled branek: 3:0, 3:4, 7:4, 7:5, 8:5, 8:6, 10:6, 10:8, 13:8, 13:9, 14:9, 14:10, 16:10, 16:11, 17:11, 17:12, 18:12, 21:12, 21:14, 22:14, 22:15, 23:15, 24:17, 24:22, 25:22, 25:25, 26:25, 26:26, 27:26, 27:27, 28:27.
Sokol Poruba: Doláková (Roháčková) - Koláčková, Mýlková, Lešková, Tomečková, Mališová, Ganzerová, Adámková, Nelhýblová, Richvalská, Oroszová, Mrózková, Šimečková.
Most: Kantůrková, Machová - Crhová, Dvořáková, Tomášková, Benešová, Mrkvičkou, Vysloužilová M., Kováčková, Vysloužilová K., Martinková, Schererová, Müllnerová, Kytarová