Série vítězství skončila. Poruba v Praze na Slavii prohrála

6.11.2019, 18:55

Šest výher a dost. Házenkářky Poruby vyšly poprvé po měsíci naprázdno, když ve středeční předehrávce 10. kola MOL Ligy prohrály na půdě pražské Slavie 23:24 (14:11).

Lepší vstup do utkání měly domácí hráčky, ale ještě před uplynutím čtvrtiny hrací doby se do vedení dostala Poruba. Ostravanky si i zásluhou slabé produktivity soupeřek vypracovaly postupně až čtyřbrankový náskok, který celek sešívaných dokázal do poločasu zmírnit jen o gól.

Vyrovnaný duel pokračoval i po přestávce, Sokolky si i nadále udržovaly mírný odstup. Pak ale Poruba začala chybovat v koncovce, navíc dělala technické chyby a dovolila Pražankám nejen vyrovnat, ale vrátit se i do vedení.

Ve 45. minutě Slávistky srovnaly krok (17:17) a následně třemi rychlými brankami ve skóre utekly. Jak se nakonec ukázalo, šlo o rozhodující moment, protože náskok domácích se vyšplhal až na pět gólů, a ten si Slavia i přes mocné dotahování Poruby už udržela. Nešťastný duel pro hostující tým pak završila Veronika Andrýsková, která v závěru obdržela červenou kartu.

"V prvním poločase jsme zahráli vcelku dobře, což se odrazilo i na tom, že jsme vedli o tři góly. I když to mohlo být i o víc. Z nepochopitelných příčin - ty si budeme muset ještě v týmu vysvětlit - jsme ve druhé půli ztráceli míče a umožnili jsme soupeři dostat se na kontakt, následně vyrovnat a nechat ho jít do vedení. Do toho jsme nestáli tlak Slavie a přišlo i vyloučení dvou hráček hned po sobě, čímž soupeř se dostal do výraznějšího rozdílu," řekl k zápasu trenér Dušan Daniš s tím, že až v závěru jeho družstvo hrálo tak, jak mělo.

"Ale platí, že ve druhém poločase nebylo hráčky, která by odvedla výkon, s nímž by mohla být spokojenost. Všechny hrály pod své možnosti. Je to škoda, protože tým našich kvalit by si neměl dovolit odehrát dva takto rozdílné poločasy," dodal Daniš.

DHC Slavia Praha - DHC Sokol Poruba 24:23 (11:14)
Branky: Jačková 5, Chlupová 4, Pokorná 3/1, Franková 3, Novotná 3, Svobodová 3, Míšová 2, Fryčáková 1 - Andrýsková 8/3, Smetková 6, Desortová 3/1, Konečná 2, Mýlková 1, Šmidáková 1, Maiwaelderová 1, Zemanovičová 1. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 4/1 - 5/4. Vyloučení: 2:5. ČK: Andrýsková (Por.). Diváci: 127.