Poruba slaví. Na úvod sezony veze z Olomouce výhru

31.8.2019, 15:34

Házenkářky Poruby mají první body v sezoně. V sobotním duelu 1. kola MOL Ligy Ostravanky uspěly na půdě Olomouce, kde vyhrály 27:24 (10:12).

Utkání bylo od samého úvodu velice vyrovnané. V prvním poločase pouze hned na začátku, a pak také v jeho závěru, byl rozdíl ve skóre vyšší než jedna branka. Pokaždé ve prospěch domácí Olomouce. Poruba však na nástup soupeře pokaždé stačila zareagovat a brzy vyrovnala.

Ve druhém poločase převzaly Ostravanky iniciativu, zlepšily a zpřesnily hru a postupně se dostaly do vedení, které uhájily až do konce. I přes cenné dva body byl trenér Dušan Daniš kritický, a to zejména k výkonu v prvních třiceti minutách.

"Do zápasu jsme vstoupili nekoncentrovaně, jako bychom se rozehrávali, asi patnáct minut nám trvalo než jsme se chytili a začali hrát. Hlavně přes spojky jsme hráli velice pomalu a dělali dost technických chyb," přiblížil Daniš.

Především pravá straně dělala Porubě problémy, Zora se přes ní prosazovala i gólově a hostujícím hráčkám tak pomohly až změny, které se dotkly i útoku. "Myslím si, že nám to umožnilo obrat. Začali jsme hru kontrolovat, dostali se do vedení a nakonec to dotáhli k vítězství," uvedl Daniš s tím, že je však na čem pracovat.

"Musím říct, že v Polsku jsme hráli lépe. Spokojeni můžeme být hlavně s výsledkem a nasazením ve druhém poločase, kterým jsme skóre otočili," dodal slovenský trenér.

Zora Olomouc - DHC Sokol Poruba 24:27 (12:10)

Branky: Patrnčiaková 9/4, Kašpárková 4, Krajčovičová 4, Jansová 3, Krůpová 2, Gajdošíková 1, T. Fryčáková 1 - Desortová 6, Konečná 5, Smetková 5, Andrýsková 3/1, Polášková 3/1, Baumbachová 3, Mýlková 2. Rozhodčí: Králíček, Letev. Vyloučení: 5:6. ŽK: Sovová, Protivánková, Salčáková - Andrýsková. Diváci: 300.