První semifinálový bod zůstal v Praze! Poruba padla v rozstřelu

28.4.2019, 19:20

Nepovedený vstup do českého play-off mají za sebou házenkářky Poruby. Svěřenkyně trenéra Dušana Daniše nestačily v úvodním semifinále na pražskou Slavii, na jejíž půdě padly po sedmičkovém rozstřelu 24:26 (13:14), a v sérii tak prohrávají 0:1 na zápasy.

Utkání bylo od první chvíle vyrovnané a oba týmy se přetahovaly o vedení. Trhák nastal až ve druhém poločase, kdy si domácí tým okolo 40. minuty vypracoval až čtyřbrankový náskok. O ten sešívaný tým přišel a zásluhou Poláškové Poruba krátce před koncem vedla o gól.

To navíc mohly Ostravanky v závěru potvrdit, nepovedlo se, Pražanky útok hostí odvrátily a daly možnost Slavii vyrovnat. Pokorná složitý moment v posledních vteřinách při sedmimetrovém hodu ustála a poslala zápas do rozstřelu.

V něm úřadovala stejná hráčka, navíc střelkyně Poruby selhaly a tak Slavia urvala první semifinálové vítězství.

„Byl to vyrovnaný zápas, obě družstva se přece jen znají. Prvních patnáct minut ve druhém poločase nám utekla Slavia na rozdíl čtyř branek, ale bylo to zapříčiněno i tím, že v této fázi jsme byli málo produktivní. Hlavně ze spojek jsme neproměnili pár šancí a za to nás soupeř potrestal," hodnotil trenér Dušan Daniš.

„Naštěstí jsme se vzchopili, vyrovnali a dokonce šli do vedení, jen škoda, že jsme nedotáhli poslední útok a místo toho jsme vzápětí inkasovali ze sedmičky. Rozstřel byl už pak loterie," dodal kouč, který se v sobotu se svým týmem pokusí doma odvrátit semifinálovou porážku.

Druhý zápas začíná v hale v Polance v 17 hodin.

DHC Slavia Praha - DHC Sokol Poruba 26:24 po s. h. (14:13, 21:21)
Branky: Galušková 11/2, Pokorná 5/3, Jačková 3/1, V. Fryčáková 3, T. Fryčáková 1, Svobodová 1/1, Chovancová 1/1, Tulipánová 1 - Polášková 7/3, Desortová 6, Michalíková 3, Mýlková 2, Smetková 2/1, Maiwaelderová 2/1, Minarčíková 1, Konečná 1. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 9/7 - 6/4. Vyloučení: 5:7. Diváci: 140. Stav série: 1:0.